Dostosowanie WCAG


Miasto Chorzów - Miasto na Prawach Powiatu realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Lepsza szkoła - lepsza przyszłość II Celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematyczno- przyrodniczych i społecznych 300 uczennic i 300 uczniów Dofinansowanie projektu z UE: 1 194 918, 48 PLN www.efs-chorzow.pl 

Zakończenie roku szkolnego 2018/ 2019 
19 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Chorzowie uroczyście obchodziliśmy zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Oficjalną część uroczystości stanowiło wręczenie uczniom szkoły świadectw z wyróżnieniem, przy czym wszyscy żegnający szkołę tegoroczni ósmoklasiści otrzymali świadectwa podczas akademii. Najlepszym uczniem i zarazem absolwentem SP 25 w Chorzowie została Julia H., uczennica klasy VIII, która uzyskała średnią ocen 5,56 oraz zachowanie wzorowe. Rada Rodziców szkoły doceniając osiągnięcia uczennicy w nauce przyznała jej nagrodę, uroczyście wręczoną podczas akademii. Artystyczną część uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/ 2019 przygotowali uczniowie z klasy VIII wraz z paniami nauczycielkami: panią Teresą M. i Agnieszką M. Wystąpili także uczniowie z klasy II oraz uzdolnione muzycznie dziewczynki z klasy VI, Michaela i Weronika, które pięknie śpiewając, w wzruszający sposób pożegnały odchodzących ze szkoły ósmoklasistów. Tematem przewodnim montażu słowno-muzycznego były anegdoty prezentujące szkolną codzienność na przestrzeni lat, począwszy od lat szkolnych uczniów w klasie I, aż po ukończenie szkoły. Uczniowie klasy VIII pożegnali się ze szkołą, w której spędzili osiem lat. Podziękowali Pani Dyrektor szkoły, wszystkim nauczycielom i pracownikom za włożony trud w ich wychowanie i naukę oraz za wspólnie spędzony czas, który tak szybko przeminął. Po oficjalnej i artystycznej części uroczystości oraz życzeniach udanych i bezpiecznych wakacji, skierowanych do dzieci przez Panią Dyrektor, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali długo wyczekiwane świadectwa, promujące do następnej klasy. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 poprzedziła Msza Święta w maciejkowickim kościele, pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii. opr. pani Agnieszka M. 

Finał programu „ Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic” 
Uczniowie SP nr 25 w Chorzowie zdobyli I miejsce za najlepszą prezentację szkoły i rozgrywki piłkarskie w ramach programu „ Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic”. Uczeń klasy 6 - Jarek S. uznany został za najlepszego napastnika rozgrywek. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasi szkolni piłkarze pokonali zawodników z siedmiu chorzowskich Szkół Podstawowych nr 14, 17, 18, 21, 22, 24 i 39. Finał programu miał miejsce na stadionie Ruchu w Chorzowie. Organizatorem zawodów był Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony ludności. opr. Anna K                       i Agnieszka M. 

Sukcesy uczniów naszej szkoły
 Szkoła Podstawowa nr 25 w Chorzowie uzyskała II miejsce w XVIII edycji miejskiego konkursu grafiki komputerowej „ Millenium”, w tym też konkursie uczniowie naszej szkoły w kategorii klas 7- 8 zdobyli II miejsce i wyróżnienie. Nagrodzeni uczniowie to Julia H. i Olaf M. z klasy 8. Martyna D. z klasy 6, w kategorii konkursowej klas 4 - 6 uzyskała II miejsce. W konkursie miejskim „ Piękno Symetrii”, którego głównym priorytetem było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci w dziedzinie fotografii i matematyki, jak również kształtowanie wyobraźni przestrzennej i poszukiwanie matematycznego ładu w otaczającym nas świecie, uczniowie naszej szkoły zdobyli: I miejsce - Marek D. z klasy 6, III miejsce - Miłosz K. z klasy 4 b oraz wyróżnienia Zuzanna S. I Liliana S. z klas 5 i 4a. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorem kuratoryjnych konkursów „ Millenium” i „ Piękno Symetrii” była Szkoła Podstawowa nr 39 w Chorzowie. opr. pani Agnieszka M. 

Dzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 25 w Chorzowie 
W dniu 13.06.2019r. odbył sie szkolny Dzień Sportu. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach drużynowych                   i indywidualnych. Zorganizowano mecze piłki nożnej, siatkówki, „ dwa ognie”. Ponadto, uczniowie zmierzyli się          w konkurencjach: skoki na skakance, skoki przez linę, bieg na 50 m, rzuty do celu. opr. pani Anna K. Pokazy chemiczne w SP nr 25 w Chorzowie 10 czerwca 2019r. odbyły się w naszej szkole pokazy chemiczne prowadzone przez pracowników SKN TECHNOMAT Politechniki Śląskiej, mające na celu zainteresowanie uczniów reakcjami chemicznymi. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się reakcje wybuchowe, które przeprowadzano według zalecanych procedur, w bezpieczny i niezagrażający nikomu sposób. opr. pani Agnieszka M. 

Mam Talent  w naszej szkole
 Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów SP nr 25 W Chorzowie cieszyła się szkolna, kolejna już edycja „ Mam Talent”, która odbyła się 5 kwietnia 2019r. Uczniowie przygotowywali się do udziału kilka miesięcy, dopracowując szczegóły swojego występu. Pokazy gimnastyczne z elementami akrobatycznymi królowały na scenie, nie zabrakło też logicznych łamigłówek – kostki Rubika układanej w określonym, nad wyrazem krótkim czasie. Wszyscy uczestnicy szkolnego konkursu „ Mam Talent” wykazali się nie lada talentem artystycznym i niezwykle trudne było wyłonienie zwycięzców. W jury zasiedli: pani dyrektor szkoły Bożena Ligocka, pedagog szkolny Mariola Korus oraz uczniowie Weronika P. i Filip H. przewodnicząca i zastępca samorządu uczniowskiego. Emocji nie brakowało, bo aż 20 uczestników walczyło o miejsce w finale. III miejsce zajęli: Emilia K. i Michaella W. z klasy VI prezentujące taniec romski, Sara W., która pięknie zaśpiewała w języku angielskim, Karol B. z klasy IV b, który zachwycił uczniów i jury własną aranżacją znanego i lubianego przeboju oraz Natalia E., nasza uzdolniona flecistka z klasy I. II miejsce zajęła Michalina L. z klasy V, która po raz kolejny już, urzekła nas przepięknym głosem i ciekawą choreografią występu oraz Agnieszka Z. z klasy IV a, która sama opracowała układ gimnastyczny, a następnie zaprezentowała go szkolnej publiczności. I miejsce bezsprzecznie zajęły nasze uzdolnione sportowo dziewczyny: Julka H., Jessica P., Monika S.      i Natalia K. prezentując zapierający dech w piersiach pokaz akrobatyczny. Szkolna edycja „ Mam Talent” odsłoniła wiele, nieodkrytych do tej pory i nieoszlifowanych talentów. opr. pani Agnieszka M. 

Program „ Bezpieczne kibicowanie” Program „ Bezpiecznie kibicuję” promuje „ bezpieczne” współzawodnictwo sportowe i „mądre” dopingowanie swojej drużynie. W programie biorą udział uczniowie klas 7 chorzowskich szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozgrywkach piłkarskich, odbywających się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chorzowie. W współzawodnictwie sportowym brali udział uczniowie ze szkół: SP nr 25, SP nr 2, SP nr 12, SP nr 22 i SP nr 24. Nasza szkolna sportowa reprezentacja zajęła I miejsce w międzyszkolnych rozgrywkach piłki nożnej oraz pokazach artystycznych. Ocenie podlegało także kibicowanie swojej drużynie, i tu nasi uczniowie nie zawiedli: transparenty zagrzewające do walki, bębny, kolorowe pompony, głośne przyśpiewki na część naszych szkolnych piłkarzy z pewnością motywowały do walki o podium. Zwycięstwo zapewniło uczniom przejście do II etapu programu „ Bezpiecznie kibicuję”. Meczy piłkarskie zwycięskich drużyn odbędą się w czerwcu na stadionie Ruchu w Chorzowie. opr. pani Agnieszka M.

 Koncert edukacyjny Zespołu Pieśni i Tańca „ Śląsk” w naszej szkole 
26 marca 2019 r. w SP nr 25 im. Stanisława Hadyny w Chorzowie miało miejsce doniosłe wydarzenie kulturalne, jakim był nas wszystkich występ Zespołu Pieśni i Tańca „ Śląsk”. Specjalny koncert edukacyjny z okazji 100 - lecia urodzin profesora Stanisława Hadyny był zachwycającym, pełnym ekspresji widowiskiem przygotowanym dla uczniów wszystkich szkół współpracujących z Zespołem „Śląsk” w ramach wielkiej rodziny hadynowskiej. Przed występem Zespołu uczniowie klasy V zaprezentowali informacje dotyczące życia i twórczości Stanisława Hadyny , a dziewczynki należące do szkolnego zespołu „Mały Chorzów” zaśpiewały utwory Profesora „ Karolinka”, „ Koziery”, „ Obejrzyjcie wy dziewuchy” . Balet Zespołu Pieśni i Tańca „ Śląsk” zaprezentował znane tańce narodowe i regionalne. W repertuarze znalazły się kompozycje Stanisława Hadyny do tańców regionalnych m.in. trojaka, szota-madziara, chustkowego, zwodzonego oraz tańców narodowych: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka czy krakowiaka. Zachwyceni koncertem uczniowie naszej szkoły wysłuchali utworów: „ Karolinka”, „ Szła dzieweczka”, „ Gdybym to ja miała”. Aktywnie uczestniczyli także w zabawie edukacyjnej na temat strojów ludowych, prowadzonej przez Katarzynę Grysko i Piotra Hankusa - artystów Zespołu „Śląsk”. Uczniowie niemal bezbłędnie rozpoznając elementy strojów ludowych, dobierali w pary artystów ubranych w odpowiednie kostiumy, jak również z uwagą wysłuchali niezwykłych wspomnień o Profesorze Stanisławie Hadynie. W koncercie edukacyjnym Zespołu Pieśni i Tańca „ Śląsk” uczestniczyli: Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Wiesław Ciężkowski, pani Jolanta Motyka, była pani dyrektor SP nr 25, dyrektor Zespołu „ Śląsk” pan Zbigniew Cierniak i zastępca kierownika artystycznego pani Dorota Sitek, uczniowie, „ starszaki” z przedszkola, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły. Znakomity koncert Zespołu „Śląsk” na długo pozostanie w naszej pamięci i sercu. opr. pani Agnieszka

 Kangur Matematyczny w SP nr 25 w Chorzowie 
21 marca 2019 r. 14 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu - Kangura Matematycznego. Uczniowie rozwiązywali zadania w następujących kategoriach konkursowych: w kategorii Maluch dla uczniow klasy III i IV, Beniamin dla klasy V i VI oraz Kadet dla najstarszych uczniów w szkole - z klasy VII i VIII. Zadania były naprawdę trudne, wymagały nie tylko ogromnej wiedzy matematycznej, ale także znacznego sprytu i umiejętności logicznego, przestrzennego myślenia. Każdy z uczestników konkursu otrzymał brelok- kulę do układania. Z niecierpliwością czekamy na wyniki! opr. pani Agnieszka 

Konkurs miejski Gratulujemy naszej uczennicy Julii H. z klasy VIII, która otrzymała wyróżnienie w miejskim konkursie HIV AIDS zorganizowanym przez IV Liceum w Chorzowie. 

Bal Karnawałowy 
25 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie, jak co roku, świetnie bawili się w rytm nowych i nieco starszych przebojów. Na balu nie zabrakło karnawałowych stylizacji, wspólnych, radosnych zabaw oraz słodkiego poczęstunku. opr. pani Agnieszka

Zapraszamy Państwa na „ Dzień Wszystkich Kolorów Świata”
 Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ogólnoświatową pomoc dzieciom i zaangażowali się w szycie laleczek. Laleczki szyjemy do końca stycznia 2019 roku. Termin dla spóźnialskich do 7 lutego 2019 roku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich, rodziców,babcie, dziadków, ciocie, wujków, przyjaciół szkoły, społeczność lokalną na „Dzień Wszystkich Kolorów Świata" - na specjalne wydarzenie, podczas którego będą licytowane laleczki. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, a jednocześnie uratować życie dziecka przekazując na ten cel darowiznę. Koszt jednej szczepionki ratującej życie dziecka wynosi 10 złotych. Akcję przeprowadzimy 26 lutego 2019 roku o godzinie 16.30 (sala gimnastyczna). W imieniu całego grona pedagogicznego - koordynator akcji - pani Mariola - pedagog szkolny. 

Podsumowanie osiągnięć uczniów uzyskanych w I półroczu roku szkolnego 2018/2019 
1 lutego 2019 r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący osiągnięcia uczniów. Pani dyrektor wyróżniła klasę IV b, która osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole, mianowicie 4,57. Ponadto, wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie - uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskali: Emilka z klasy IV b średnia 5,27 oraz Filip i Weronika z klasy VI, również 5,27. Pani dyrektor szkoły pogratulowała uczniom uzyskania tak znakomitych wyników w nauce. Wyróżnieni uczniowie otrzymali publikację „ Połączył nas Hadyna”. Podczas apelu laureaci szkolnych konkursów: kolęd i pastorałek oraz plastycznego pt. „ Ilustracja do utworu Stanisława Hadyny” oraz wiedzy nt. życia i twórczości Patrona Szkoły otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie Wojtek i Robert z klasy IV b oraz Szymon z klasy III wywalczyli III miejsce w Ligi Szachowej o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! opr. pani Agnieszka 

Połączył nas Hadyna 
24 stycznia 2019 r.w SP nr 25 w Chorzowie miało miejsce noworoczne spotkanie szkół hadynowskich i sprzymierzeńców programu „ Połączył nas Patron” połączone z wernisażem wystawy „ Zwirko i Wigura” i prezentacją publikacji „ Połączył nas Hadyna”. W uroczystości wzięli udział uczniowie SP nr 25; zaangażowany został równiez szkolny zespół „ Mały Chorzów”. Uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny. Spotkanie szkół hadynowskich zorganizował Górnośląski Oddział Stowarzyszenia „ Wspólnota Polska” w Katowicach, Chorzowskie Centrum Kultury oraz Szkoła Podstawowa nr 25 im. Stanisława Hadyny w Chorzowie - Maciejkowicach. opr. pani Agnieszka
 
Tydzień Patrona 
Rok 2019 w województwie śląskim obchodzony jest jako Rok Stanisława Hadyny, wszechstronnego twórcy: kompozytora, dyrygenta, pedagoga i literata, a przede wszystkim założyciela i wieloletniego dyrektora Zespołu i Tańca „ Śląsk”. Stanisław Hadyna popularyzował polską kulturę, zachowując ludowy charakter, tworzył nie tylko kompozycje 250 pieśni i 30 tańców, w tym utwory dla Zespołu Śląsk, ale także nagradzane na świecie dzieła literackie: dramaty, powieści, reportaże, eseje, słuchowiska radiowe i audycje telewizyjne. Nasza szkoła, dumnie nosząca imię Stanisława Hadyny, jak co roku uroczyście obchodziła Tydzień Patrona. Podczas uroczystości uczniowie klasy V pod opieką pań nauczycielek: pani Agnieszki i pani Teresy, wystąpili w montażu słowno- muzycznym poświęconym sylwetce wybitnego polskiego twórcy - Patrona Szkoły Stanisława Hadyny. Uczniowie przybliżyli najważniejsze fakty z życia profesora Stanisława Hadyny, jego dorobek twórczy i wybitne osiągnięcia, uzupełniając je wspomnieniami samego artysty i jego najbliższych. Z uwagą i czcią wysłuchaliśmy znanych i cenionych utworów skomponowanych lub opracowanych przez Stanisława Hadynę m. in. Ondraszka, Trojaka, Helokanie, Szumi Jawor, jak również utwór Fryderyka Chopina „Walc cis- moll”. Podczas uroczystości obejrzeliśmy prezentacje multimedialną nt. „ Życia i twórczości profesora Stanisława Hadyny”, przygotowaną przez panią Agnieszkę. Podczas Tygodnia Patrona uczniowie przystąpili do szkolnych konkursów: plastycznego pt. „ Ilustracja do utworu Stanisława Hadyny” oraz wiedzy dotyczącej tego wybitnego twórcy. Na laureatów konkursów czekają dyplomy i nagrody rzeczowe. opr. pani Agnieszka  WYNIKI KONKURSÓW Z TYGODNIA PATRONA STYCZEŃ 2019 
KONKURS PLASTYCZNY KLASY I – III 1 MIEJSCE Tomasz Kos kl. II 2 MIEJSCE Martyna Powroźnik kl. I 3 MIEJSCE Natalia Elsner kl. I WYRÓŻNIENIA: Mateusz Nowak, Emilia Wrzeszcz, Wiktor Oziębłowski, Amelia Redzimska, Nikola Jędrysik KLASY IV – VIII 1 MIEJSCE Jakub Goebel kl. IV B 2 MIEJSCE Karol Bednarski kl. IV B 3 MIEJSCE Aleksander Koszelnik kl. VI WYRÓŻNIENIA: Robert Wolski, Aleksandra Mozdyniewicz, Marek Dryja, Magdalena Górska, Michalina Ligocka, Kamil Swoboda KONKURS WIEDZY O PATRONIE KLASY I – III 1 MIEJSCE klasa I Emilia Śliwa, Natalia Elsner 2 MIEJSCE klasa III Zofia Krause, Alicja Mitas 3 MIEJSCE klasa II Amelia Redzimska, Tomasz Mozdyniewicz KLASY IV – VIII 1 MIEJSCE klasa V Marta Bańka, Kamil Gut 2 MIEJSCE klasa VI Dominika Dmoch, Fabian Buchacz 3 MIEJSCE klasa IV B Aleksandra Mozdyniewicz, Miłosz Koszelnik 4 MIEJSCE klasa VIII Olaf Majewski, Julia Hamilka 5 MIEJSCE klasa IV A Tamara Czeczota, Maja Kerner 6 MIEJSCE klasa VII Jessica Ptak, Vanessa Marczykowska GRATULUJEMY! (Nagrody zostaną wręczone 1lutego na zakończenie I półrocza) 

Jasełka i szkolny konkurs kolęd i pastorałek
 Dnia 21 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Już na początku grudnia uczniowie wzięli udział w przesłuchaniach i od tego czasu ćwiczyli swój repertuar, żeby jak najlepiej wypaść. Zanim rozpoczął się konkurs wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 22, które przedstawiły tradycyjne Jasełka. Następnie prezentowali się uczniowie wszystkich klas. Byli to soliści, duety oraz większe zespoły. Większość uczniów prezentowała kolędy i pastorałki z podkładem muzycznym, niektóre osoby dodawały element tańca, jeszcze inne ubogacały wykonanie odpowiednim strojem lub rekwizytami. Niektóre kolędy zostały zagrane na instrumentach min. fletach prostych, flecie poprzecznym, akordeonie. Jury w składzie p. Joanna Z.– emerytowana katechetka, ks. proboszcz Paweł B. oraz p. pedagog Mariola K. zdecydowali, że wszyscy wykonawcy zajmą miejsca od I do III oraz otrzymają wyróżnienia. Na zakończenie konkursu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. opracowała pani Teresa M.

 I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem
 W grudniu 2018r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do akcji pt. „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, której celem jest uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi oraz rozwijanie umiejętności bezinteresownego dzielenia się tym, co posiadamy. W tym roku uczniowie oraz pracownicy szkoły przynosili zadbane maskotki, które trafiły do przedszkolaków. Jak zwykle jesteśmy dumni z hojności darczyńców, ponieważ udało się zebrać około stu większych i ponad sto mniejszych maskotek. Pierwsza partia maskotek została dostarczona przedszkolakom przez uczniów klasy 8, którzy z wielką chęcią odwiedzili młodszych kolegów i pracowników przedszkola. Mieli okazję porozmawiać i powspominać swój dawny pobyt w przedszkolu nr 22. Kolejne maskotki wręczyliśmy przedszkolakom podczas Szkolnego Konkursu Kolęd, na który były zaproszone dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję za otwartość i umiejętność dzielenia się. Zachęcamy uczniów, rodziców i pracowników szkoły do dalszej współpracy. opracowała pani Teresa M. 

Kiermasz Świąteczny
 Tradycją już naszej szkoły jest Kiermasz Świąteczny, który odbył się przy wsparciu księdza proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętej Rozalii w Chorzowie – Maciejkowicach. Uczniowie każdej klasy z pomocą rodziców przygotowali stoiska, na których królowały świąteczne wypieki, przepiękne ozdoby – stroiki, świeczki, oryginalne bombki, kartki i inne drobiazgi, oczywiście ręcznie wykonane przez małych artystów. Tegoroczny Kiermasz Świąteczny przyciągnął sporo gości: uczniów, ich rodziców, absolwentów naszej szkoły i mieszkańców Maciejkowic. Przedświąteczny nastrój udzielił się wszystkim i nikt nie wrócił do domu bez świątecznego upominku. opr. pani Agnieszka 

Mikołaj 
Mikołaj zawitał do naszej szkoły 6 grudnia i jak, co roku przyniósł radość i słodkie upominki. Uczniowie naszej szkoły, w tym dniu uczestniczyli w zachwycającym, mikołajkowym montażu słowno- muzycznym przygotowanym przez panie nauczycielki: panią Izabelę, Monikę i Anię, które same znakomicie wcieliły się w role śnieżynek. W przepięknym przedstawieniu wystąpili uczniowie z klas: I, II, III, IV i V. Uwagę widzów: uczniów i nauczycieli przykuły urocze, świąteczne przebrania występujących dzieci oraz niezwykle dopracowane układy choreograficzne, scenografia, taniec i śpiew. Przybyły do naszej szkoły Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom słodki upominek, ufundowany przez Radę Osiedla Maciejkowice. W tym dniu poczuliśmy magiczną, świąteczną atmosferę i z niecierpliwością oczekujemy zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. opr. pani Agnieszka 

Dyskoteka Andrzejkowa
 Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością oczekiwali na dyskotekę andrzejkową, która co roku odbywa się w SP nr 25. W tym roku uczniowie bawili się w rytm popularnych hitów muzycznych, a dzieci z młodszych klas zaprezentowali oryginalne andrzejkowe przebrania. Nie zabrakło ekscytujących wróżb, poczęstunku w klasach, wybornych humorów i świetnej opr. pani Agnieszka 

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości 
9 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość szkolną przygotowali uczniowie klas V-VIII, a nawet pierwszoklasiści pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego i religii. Ważny moment upamiętniały wspólne pieśni patriotyczne, m.in.: „Rota”, „Piechota”, „Legiony” itp. Wykorzystaliśmy też elementy interaktywne, np. oryginalne przemówienie Józefa Piłsudskiego z 1914 roku, klasa VIII natomiast przygotowała układ tańca z flagami i tańca nowoczesnego, jako pantomimę symbolizującą rozbiory Polski. O godzinie 11:11 włączając się do ogólnopolskiego programu „Rekord dla Niepodległej” odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego łącząc się tym samym z uczniami innych szkół, przedszkoli itp. w Polsce. Podniosła uroczystość z pewnością na długo zapadnie wszystkim w pamięci. opr. pani Marta 

Konkursy kształtujące postawy patriotyczne odbywające się w naszej szkole 
W dniach poprzedzających 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zostały przeprowadzone w naszej szkole trzy konkursy mające na celu kształtowanie postaw patriotycznych. Były to: konkurs literacki skierowany do uczniów klas V-VIII pt. „List do Ojczyzny", konkurs plastyczny dla klas I-IV pt. "Godło Polski - wyklejanka" oraz konkurs plastyczny dla uczniów klas starszych pt."Kotylion". W konkursach wzięło udział wielu uczniów, ale najbardziej popularnym był konkurs plastyczny dla klas młodszych, na który wpłynęło ponad 50 prac. Wszystkie one zostały wyeksponowane na gazetkach klasowych oraz w centralnych miejscach szkoły. Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie w te wydarzenia. Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy motywowali i wspierali swoje dzieci. Oto nasi laureaci, z których jesteśmy bardzo dumni: laureaci konkursu literackiego „List do Ojczyzny” Miejsce I – Jakub kl. VI Miejsce II – Dominika kl. VI Miejsce III – Natalia kl. VI Wyróżnienie – Martyna kl.VI, laureaci konkursu plastycznego „Godło Polski – wyklejanka” Klasa I Miejsce I - Mateusz Miejsce II - Klaudia Miejsce III - Emilia Klasa II Miejsce I - Daniel Miejsce II - Zuzanna Miejsce III - Tomasz Wyróżnienie - Hanna Klasa III Miejsce I - Zofia Miejsce II - Oliwia Miejsce III - Nadia Klasa IV Miejsce I - Aleksandra Miejsce II - Emilia Miejsce III - Liliana, laureaci konkursu plastycznego „Kotylion” Miejsce I – Emilia kl. V Miejsce II – Jessica kl.VII Miejsce III – Oliwia kl. V Wyróżnienie – Olaf kl.VIII Wyróżnienie – Mateusz kl.VIII. opr. pani Teresa

Bieg Niepodległościowy

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w Biegu Niepodległościowym - 100 okrążeń na 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu obowiązywał biało-czerwony strój, uczniowie mogli przynieść flagi, koszulki z napisem Polska, biało - czerwone czapki i szaliki.                     

Uroczystość z okazji święta Edukacji Narodowej

11października 2018 r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie z klasy V pod opieką pań Marioli i Teresy przygotowali montaż słowno- muzyczny, którego tematem przewodnim była praca nauczyciela, na co dzień ciężka, dająca jednak sporo satysfakcji   i pomimo wszelkich trudności dostarczająca wielu szczęśliwych chwil w życiu. W humorystyczny sposób uczniowie przedstawili swoje zachowania podczas lekcji i przerwy, nierzadko odbiegające od szkolnej rzeczywistości. W ramach akcji samorządu szkolnego uczniowie przyznali wszystkim nauczycielom medale za wzorową pracę i pełną zaangażowania postawę. Najważniejszą częścią uroczystości było wystąpienie pani dyrektor i wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom  i pracownikom obsługi, którzy w roku szkolnym 2017/2018 włożyli szczególny trud w rozwój edukacji    i sprawne funkcjonowanie szkoły. Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom za codzienną pracę i złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej. opr. pani Agnieszka

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

W poniedziałek 1 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli,  a także rodziców.Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Bożeny Ligockiej, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą przedstawili montaż słowno – muzyczny, zaś klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor.        W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 25 im. Stanisława Hadyny w Chorzowie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zostali zaproszeni na słodki upominek wraz z rodzicami  i przybyłymi gośćmi do swojej klasy. opr. wychowawca klasy I . Renata P.

V Rajd Górski

Tradycją już w naszej szkole są coroczne rajdy górskie, w których uczestniczą wszyscy uczniowie, nauczyciele    i pozostali pracownicy szkoły. Celem tegorocznego rajdu było poznanie pięknych zakątków przyrodniczych       i pomników pamięci znajdujących się na Wyżynie Krakowsko- Częstochowskiej. W trakcie podróży zapoznaliśmy się z historią i atrakcjami: Siewierza, Koziegłów, Żarek.W trakcie samej wędrówki po Parku Krajobrazowym „ Orlich Gniazd” urzekły nas ciekawe formy krasu podziemnego  i powierzchniowego, w szczególności Brama Twardowskiego - pomnik przyrody w Rezerwacie „Parkowe”, charakterystyczny i potężny ostaniec skalny z otworem przypominającym bramę. Ostaniec ten, a raczej jego tajemniczy otwór związany jest wg legendy ze słynnym czarodziejem krakowskim Panem Twardowskim, który niegdyś uciekał tędy na kogucie przed diabłem. To jedna z popularniejszych skałek całej Jury. Nasyciliśmy się pięknem przyrody odpoczywając w kompleksie źródliskowym Zygmunta i Elżbiety w Złotym Potoku. Nazwę nadał im przebywający tutaj z rodziną w 1857 r. poeta polskiego romantyzmu Zygmunt Krasiński. Ciekawostką jest fakt, iż żyje tutaj wypławek kątogłowy  i kiełż zdrojowy. W granicach Parku Orlich Gniazd znajduje się obszar Natura 2000 (Ostoja Złotopotocka), która obejmuje dolinę górnej Wiercicy wraz z jej obszarem źródliskowym oraz okoliczne wzgórza, zbudowane   z utworów górnojurajskich, łącznie 2700 ha. Jaskinie, dąb szypułkowy (pomnik przyrody), Grota Niedźwiedzia, ostańce, jaskinie, leje i studnie krasowe przeniosły nas wszystkich w magiczną, bajkową wręcz krainę. Podczas rajdu zobaczyliśmy ważne z punktu widzenia historii Polski miejsca: obelisk   „ Ponurego” - pomnik pamięci walk oddziału Armii Krajowej pod dowództwem kpt. Jerzego Karpińskiego „Ponurego” oraz mogiłę mjr J. Wrzoska, skromny obelisk wtopiony w wapienną skałę. Podziwialiśmy Park Pałacowy i Pałac Raczyńskich w Złotym Potoku oraz zwiedziliśmy Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego. Podczas rajdu pogoda dopisała, była przepiękna słoneczna pogoda. Na początku wędrówki uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły zostali poczęstowani pączkami, a potem gdy zmęczenie i głód dały o sobie znać, nawet najwytrwalszym uczestnikom rajdu, z prawdziwą przyjemnością spożyliśmy ufundowane dla nas kiełbaski, po czym  w radosnych nastrojach wróciliśmy do Chorzowa. V rajd górski był niezwykle udany i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.   opr. p. Agnieszka i p. Robert

V Rajd Górski 2018 - relacja uczennicy klasy VI

Cała szkoła w tym roku pojechała na rajd na Jurę Krakowsko- Częstochowską. Byliśmy w parku krajobrazowym i widzieliśmy ostańce wapienne czyli skały z okresu polodowcego. Szliśmy przez las, niektórzy spróbowali liście szczawika zajęczego, który jest używany jako ozdoba do dań, poniważ ma smak cytrusowy. Ci co byli chętni wdrapali się na skałę, by zobaczyć pomnik. Następnie udaliśmy się do Groty Niedźwiedziej. Po grocie poszliśmy zobaczyć strumyk- Złoty Potok. Nazwa wzięła się z legendy        o mistrzu Twardowskim. Zatrzymaliśmy się w gospodzie, gdzie młodsze klasy dostały kiełbaski, a starsze udały się do pałacu Zygmunta Krasińskiego.Zobaczyliśmy pamiątki poety i jego rodziny. Gdy skończyliśmy zwiedzać, to wróciliśmy do gospody i zjedliśmy kiełbaski. Młodsze klasy pojechały szybciej, a starsze musiały poczekać. Wszyscy wrócili przed 18.00 myślimy, że zadowoleni. To był udany rajd.              opr. Dominika z klasy VI

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku odbyło się w naszej Szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii przygotowanej przez panią mgr Annę Mozdyniewicz wraz z uczniami klasy III oraz we mszy świętej w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętej Rozalii, podczas której ksiądz proboszcz Maciejkowic Paweł Bul udzielił wszystkim przybyłym wiernym błogosławieństwa Bożego oraz poświęcił tyty naszych pierwszoklasistów. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Pani Dyrektor Szkoły mgr Bożena Ligocka powitała wszystkich bardzo serdecznie, w szczególności uśmiechniętych uczniów klasy pierwszej, przybyłych wraz z dumnymi                i przejętymi rodzicami. Pani Dyrektor wspomniała także o zmianach w systemie edukacji, które wynikają    z nowej podstawy programowej obowiązującej w klasie II, V i VIII oraz dzienniku elektronicznym Librus, który od roku szkolnego 2018/2019 będzie jedynym obowiązującym w szkole dziennikiem lekcyjnym.Przedstawione zostały poszczególne klasy wraz z wychowawcami: klasa I wychowawczyni mgr Renata Pisarek,  klasa II wychowawczyni mgr Anna Fiołka, klasa III  wychowawczyni mgr Anna Mozdyniewicz, klasa IV a wychowawczyni mgr Anna Klimek,  klasa  IV b wychowawczyni mgr Monika Toporek,  klasa V wychowawczyni mgr inż. Teresa Białowąs, klasa VI wychowawczyni mgr Marta Androsiuk,  klasa VII wychowawczyni mgr Izabela Nowak, klasa VIII wychowawczyni mgr Teresa Michalska. Po oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie zapoznali się z przyszłymi prawami i obowiązkami oraz planem lekcji; po czym w dobrych, jeszcze wakacyjnych nastrojach wszyscy udali się do domów. opr. pani Agnieszka

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 

 22 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Chorzowie uroczyście obchodziliśmy zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Oficjalną część uroczystości stanowiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród uczniom z 100 % frekwencją. Ponadto, wyróżnieni  i nagrodzeni zostali laureaci konkursów: Miejskiego Konkursu z Języka Angielskiego  i Regionalnej Bytomskiej Olimpiady z Języka Angielskiego, szkolnego konkursu czytelnictwa, frazeologicznego, słownikowego z języka angielskiego, zbiórki surowców wtórnych. Przedstawieni zostali najlepsi szachiści szkoły oraz uczniowie, którzy poprzez swoją wzorową postawę i pełne zaangażowanie w pracę świetlicy szkolnej zyskali miano                                              „ wzorowego świetlika”. Uczniowie naszej szkoły - członkowie szkolnego zespołu Mały Chorzów również otrzymali nagrody za osiągnięcia artystyczne - sukcesy taneczne i wokalne oraz znakomite reprezentowanie placówki podczas uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Najlepszym uczniem SP 25 została Natalia, uczennica klasy VI, która uzyskała średnią ocen 5,73 i zachowanie wzorowe. Rada Rodziców szkoły doceniając osiągnięcia uczennicy w nauce przyznała jej nagrodę, uroczyście wręczoną podczas akademii. Artystyczną część uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/ 2018 przygotowali uczniowie z klas V i VI wraz z paniami nauczycielkami: panią Martą i Katarzyną. Tematem przewodnim montażu słowno-muzyczneg były anegdoty prezentujące szkolną codzienność oraz futurystyczną wizję szkoły      w przyszłości, całkowicie odmienną od współczesnych zasad jej funkcjonowania. Po oficjalnej             i artystycznej części uroczystości oraz życzeniach udanych i bezpiecznych wakacji, skierowanych do dzieci przez Panią Dyrektor, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali długo wyczekiwane świadectwa, promujące do następnej klasy. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 poprzedziła Msza Święta w maciejkowickim kościele, podczas której ksiądz proboszcz podziękował wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, Pani Dyrektor i pracownikom SP nr 25 za wspólnie spędzony rok szkolny i udzielił błogosławieństwa Bożego na okres wakacji. opr. pani Agnieszka

Dzień Sportu 

 14 czerwca 2018r. odbył się w naszej szkole długo oczekiwany przez wszystkich uczniów Dzień Sportu. Podczas Dnia Sportu rozgrywany był turniej piłki nożnej klas młodszych i starszych, turniej siatkówki i       „ Dwóch ogni” klas I- III. Uczniowie uczestniczyli też w konkurencjach indywidualnych: rzut do celu, bieg na 60 m, hula-hop, skakanka, odbicia piłki siatkowej, żonglerka, rzut piłką lekarską oraz skok w dal. W meczach piłki nożnej w klasach młodszych I-III miejsce I zajęła klasa III a, miejsce II klasa II i miejsce III klasa III b. W klasach IV- VII miejsce I wywalczyli uczniowie z klasy VI, II z klasy V , a III miejsce uczniowie z klasy VII. Laureaci indywidualnych konkurencji oraz klasowych rywalizacji otrzymali nagrody. Gratulujemy sportowych osiągnięć! opr. pani Agnieszka

 Dzień Dziecka w naszej szkole 

 Z okazji Dnia Dziecka uczniowie obejrzeli baśń o prawach dziecka oraz pokazy mody uczniowskiej i bajkowej. W role modeli i modelek wcielili się uczniowie z klasy IV a, IV b i VI . Na uwagę zasługuje fakt, iż Wanda nie tylko wykonała projekty graficzne strojów, ale także uszyła kurtkę według własnego projektu, którą następnie zaprezentowała szkolnej społeczności. Inscenizacja baśni o prawach dziecka przybliżyła uczniom tematykę praw dziecka, zgodnie z przyjętą w 1989r. Konwencją o Prawach Dziecka, ratyfikowaną również przez Polskę. Baśń obejmowała trzy akty: Kopciuszek, Księżniczka na ziarnku grochu i Czerwony Kapturek. Każdy akt promował przestrzeganie praw dziecka: m. in. prawo dzieci do życia bez przemocy oraz do wypoczynku i do informacji. Uroczystość przygotowała pani Agnieszka, a w inscenizacji baśni znakomicie wystąpili uczniowie z klas VI i VII. Zaprezentowaną baśnią oraz pokazami mody uczniowie szkoły byli zachwyceni i już czekają na przyszłoroczne atrakcje związane z obchodami Dnia Dziecka. opr. pani Agnieszka
 
Rozgrywki sportowe uczniów SP 25 na Stadionie Ruchu w Chorzowie 

 7 czerwca 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie „ Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic”. Program promujący bezpieczne kibicowanie realizowany był na stadionie Ruchu w Chorzowie, gdzie młodzi piłkarze - uczniowie chorzowskich szkół podstawowych rozgrywali mecze piłki nożnej. Rywalizacje sportowe były bardzo zacięte, do walki o podium stanęły drużyny z 10 szkół, już wcześniej wyłonionych w rozgrywkach piłki nożnej odbywających sie  w MOSiR w Chorzowie. Poziom sportowej rywalizacji był naprawdę wysoki, podobnie jak występy artystyczne szkolnych cheerleaderek. Jury oceniało kibicowanie swojej drużynie podczas rozgrywanych meczy oraz oprawę artystyczną meczu. Występ uczennic z naszej szkoły zachwycił gimnastycznymi układami choreograficznymi                                           i profesjonalizmem. Drużyna sportowców z naszej szkoły zajęła III miejsce w programie otrzymując puchary i nagrody, a uczeń klasy VII Dominik został wytypowany jako najlepszy zawodnik rozgrywanych meczy. Program „ Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic” jest przedsięwzięciem, w który zaangażowani są uczniowie chorzowskich szkół, przedstawiciele instytucji Policji, Straży Miejskiej, klubów sportowych, MOSiR, piłkarze i kibice Ruchu. opr. pani Agnieszka

Minecraft czyli o złożach surowców oraz ich wydobyciu i wykorzystaniu w realnym świecie 

10 maja 2018 r. w naszej szkoła odbyła się niezwykle ciekawa prelekcja nt. Minecrafta - ulubionej gry komputerowej dzieci i młodzieży. Gra odniosła sukces na całym świecie, obecnie sprzedaje się nawet przedmioty z nią związane: książki, zabawki, i tematyczne klocki Lego .Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów w losowo generowanym świecie gry. Gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce oraz wytwarzać przedmioty. Pracownicy Politechniki Śląskiej omawiając grę nawiązali do złóż surowców oraz ich wydobycia i wykorzystania w realnym świecie. Uczniowie mogli zobaczyć prawdziwe kamienie szlachetne ukryte w szkatułach, zupełnie jakby stali się częścią gry toczącej się jednak w realnym świecie. opr. Agnieszka Malinowska

Osiągnięcia uczniów naszej szkoły 

10 maja 2018r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Laureaci konkursów organizowanych w ramach obchodów Tygodnia Ziemi oraz Dnia Śląskiego Bajtla otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyróżnieni zostali także laureaci i uczestnicy konkursów pozaszkolnych: dyktanda „ Corrida Ortograficzna”, miejskiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Wiesławy Szymborskiej i innych noblistów, konkursu „ Z językiem polskim za pan brat”, regionalnego konkursu „ Mistrzowie Logiki”, regionalnej Olimpiady z Języka Angielskiego, konkursu Piosenki Anglojęzycznej, konkursu regionalnego „Mistrz Śląskiej Godki”. Ponadto, konkursu miejskiego „ Dzieciaki na szóstkę” i „ Z matematyką za pan brat”, w którym brali udział uczniowie klas III. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli także znaczące miejskie sukcesy sportowe, mianowicie zajęli II miejsce w rozgrywkach tenisa stołowego i IV miejsce w piłce ręcznej. Uczniowie otrzymali słodkie nagrody - motywujące do dalszej pracy i podejmowania współzawodnictwa z uczniami innych szkoł. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom życząc dalszych sukcesów. opr. Agnieszka Malinowska

Dzień Śląskiego Bajtla 7.05.2018 

W tym roku nasz szkolny „Dzień Śląskiego Bajtla” obchodziliśmy w radosnym nastroju w pierwszym dniu po długim weekendzie majowym. Można było przynieść do szkoły swoje ulubione maskotki. Niektóre z nich osiągały olbrzymie rozmiary, ale pomieściliśmy się razem bez przeszkód. Elementem rywalizacji był konkurs plastyczny pod hasłem „Łobleczynie, czyli ubranie”. Praca musiała zawierać przynajmniej 10 słówek śląskich. Podsumowanie konkursu odbyło się 10 maja. opr. Teresa Białowąs

Kolejny sukces naszej uczennicy

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza uczennica Magdalena Walter, zajęła II miejsce w jubileuszowej X edycji prestiżowego konkursu „Zapomniane zabytki …”. Konkurs ten, organizuje Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Rybniku, a patronat honorowy objął nad nim Marszałek Województwa pan Wojciech Saługa. Oprócz Magdy, w konkursie tym wzięli udział uczniowie z powiatów: rybnickiego, mikołowskiego, wodzisławskiego, gliwickiego, jastrzębskiego i raciborskiego. Swoją pracę Magda przygotowywała pod opieką pana mgr Roberta Matusiaka. Serdecznie gratulujemy! opr. Robert Matusiak

„Młodzież czyta dzieciom” - w ramach akcji promującej czytelnictwo uczniowie ZSB propagują czytanie wśród najmłodszych.

Program „ Bezpiecznie kibicuję- mądrze dopinguję- młody kibic” 

Uczniowie naszej Szkoły biorą udział w programie „ Bezpiecznie kibicuję- mądrze dopinguję- młody kibic”.Celem programu jest przeciwdziałanie agresji w sporcie, na stadionach i w szkole. Istotne jest kształtowanie postaw tolerancji i poszanowanie wobec innych kultur, religii i rasy, a przede wszystkim nauka kulturalnego dopingu w sporcie oraz uświadomienie młodym ludziom, czym jest i jaką rolę pełni bezpieczeństwo podczas masowych imprez sportowych. W przedsięwzięcie zaangażowane są szkoły, przedstawiciele instytucji Policji, Straży Miejskiej, klubów sportowych, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jak również samych piłkarzy i kibiców Ruchu. Uczniowie klasy VI i VII naszej Szkoły rozegrali zwycięskie mecze piłkarskie z uczniami z SP nr 34 i SP nr 29, i w nagrodę zagrają na Stadionie Ruchu. Oprawę artystyczną meczu przygotowały nasze znakomite szkolne cheerleaderki, które zaprezentowały dynamiczne układy taneczne, dopingujące piłkarzy SP nr 25 do walki o zwycięstwo. Piłkarskie rozgrywki zakończyło spotkanie z piłkarzami Ruchu. opr. Agnieszka Malinowska

Chorzowski Festiwal Nauki 

13 marca uczniowie klasy VII wzięli udział w 10 Chorzowskim Festiwalu Nauki. Uczestniczyli w ciekawych warsztatach pt. „ Ścisnąć i nie ruszyć czyli o twierdzeniu Banacha” oraz w wykładzie „ Teraz Polska – matematycznie”, odbywająch się w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie. Zajęcia zorganizowane zostały przez Śląski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. opr. Agnieszka Malinowska

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 

15 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły przystąpili, kolejny już raz do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 18 uczniów, odpowiednio z klas IV, V, VI i VII. W kategorii konkursu „Maluch” brali udział uczniowie z klas IV: Damian Goebel, Piotr Gierlicki, Daniel Pałka, Dawid Wysokiński, Kinga Jazowska, Michalina Ligocka, Emilia Penarska, Maria Basiak, w kategorii „Beniamin” uczniowie z klasy V i VI: Weronika Pietrzyk, Aleksander Koszelnik, Mateusz Jankowski, Karolina Żywiecka, Magdalena Walter, Kamil Swoboda, Natalia Sokolik oraz w „ Kadecie” uczniowie klasy VII: Olaf Majewski, Mateusz Ptak i Dominik Urbaniak. Każdy z uczestników konkursu otrzymał logiczną zabawkę z drutu. Ucznowie z niecierpliwością oczekują na wyniki konkursu. opr. Agnieszka Malinowska

Walentynki 

W Walentynki w naszej szkole obowiązywał czerwony kolor ubioru. Mile widziane były walentynkowe dodatki: opaski z serduszkami, okulary, czerwone baloniki itp. Na tablicy przy szatni zainteresowani uczniowie mogli wypisać życzenia dla ukochanej lub ulubionej osoby. Każda klasa mogła wziąźć udział w walentynkowej sesji fotograficznej, a to za sprawą „ Fotobudki”, uwielbianej przez naszych uczniów. W szkole działała też walentynkowa poczta. opr. Agnieszka Malinowska

Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2017/2018 

26 stycznia 2018r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2017/2018, podczas którego pani dyrektor szkoły Bożena Ligocka przedstawiła wyniki klasyfikacji śródrocznej. Z dumą podkreśliła fakt, iż średnia ocen w szkole wyniosła 4,3, co świadczy o dużym zaangażowaniu uczniów w proces uczenia się. Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki   w nauce, w klasach IV-VII średnią powyżej 4,75 i zachowanie wzorowe lub bardzo dobre: w klasie IV a - Dawid Wysokiński średnia ocen 5,18 zachowanie wzorowe, Kamil Gut 4,9 zachowanie wzorowe i Damian Goebel 4,81 zachowanie wzorowe, w klasie IV b - Maria Basiak średnia ocen 5,27, zachowanie wzorowe, Kinga Jazowska 5,00 zachowanie wzorowe, Michalina Ligocka 4,90 zachowanie wzorowe i Oliwia Kuczera 4,90 zachowanie bardzo dobre, w klasie V - Weronika Pietrzyk średnia ocen 5,09, Filip Hornik 5,09 zachowanie bardzo dobre, Rafał Mazur 5,09 zachowanie bardzo dobre, Mateusz Jankowski 5,00 zachowanie bardzo dobre, Dominika Dmoch 5,00 zachowanie bardzo dobre i Igor Drzensla 4,82 zachowanie bardzo dobre, w klasie VI - Natalia Sokolik średnia ocen 5,5 zachowanie wzorowe, Karolina Żywiecka 5,4 zachowanie wzorowe, Magdalena Walter 5,2 zachowanie wzorowe i Kamil Swoboda 5,0 zachowanie bardzo dobre, w klasie VII – Olaf Majewski 5,14 zachowanie wzorowe, Julia Hamilka 5,07 zachowanie wzorowe i Monika Skubała 4,93 zachowanie wzorowe.  W młodszych klasach I-III wyróżnieni zostali uczniowie, którzy znakomicie opanowali umiejętności pisania i liczenia. Najwyższą średnią ocen w szkole: 5,5 i wzorowym zachowaniem może pochwalić się uczennica klasy VI Natalia Sokolik. Podczas apelu wyróżnieni również zostali uczniowie, którzy uzyskali najwyższą frekwencję. Ponadto, dzieci które wzorowo zachowywały się na świetlicy szkolnej, otrzymały dyplomy wzorowego Świetlika i nagrody. Nagrodzeni zostali laureaci szkolnych konkursów odbywających się w ramach obchodów Tygodnia Patrona, konkursu na projekt sukienki oraz multimedialnego konkursu matematycznego „ Z matematyką w szeroki świat”.Wszyscy wyróżnieni uczniowie stali się przykładem do naśladowania dla pozostałych uczniów naszej szkolnej społeczności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. opr. Agnieszka Malinowska

Dzień Babci i Dziadka 

Dnia 22 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt, którzy przygotowali dla nich wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Bożena Ligocka, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W sali gimnastycznej dzieci, pod kierunkiem wychowawczyń klas młodszych, przedstawiły piękny program artystyczny. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu dzieci z klasy IIIb. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. opr. Anna Mozdyniewicz 
 
Tydzień Patrona Szkoły

Tegoroczny Tydzień Patrona odbył się pod hasłem „ Nabór do Zespołu Śląsk”. Uroczystość nawiązała do kulisów powstawania Zespołu Piesni i Tańca „ Śląsk” zwanego także „ Słoneczną Republiką”, założonego przez Stanisława Hadynę w 1953 r. w Koszęcinie. Uczniowie klasy VI podczas uroczystej akademii przypomnieli najważniejsze fakty związane z tworzeniem Zespołu, organizacją jego działalności i występami, które odbywały się niemal na całym świecie wzbudzając powszechny zachwyt i entuzjazm widzów. W ramach Tygodnia Patrona, uczniowie szkoły pracując zespołowo, zupełnie jak artyści Zespołu „ Śląsk”, przystąpili do konkursu plastycznego, muzycznego oraz wiedzy o Patronie i Zespole Pieśni i Tańca „ Śląsk”. Konkurs plastyczny wymagał od uczniów wykonania dowolną techniką plakatu klasowego pt. „ Nabór do Zespołu Śląsk” ; uczniowie wykonali przepiękne, kolorowe prace i doprawdy wybór lauretów był niezmiernie trudny. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła klasa VI, II miejsce klasa II, III miejsce klasa IV b i I. W konkursie wiedzy, bazującym w dużej mierze na wiadomościach podawanych o Patronie Szkoły i Zespole „Śląsk” podczas przedstawienia, I miejsca zajęły klasy III a i V. Konkurs muzyczny polegający na przedstawieniu wybranych utworów Profesora Stanisława Hadyny odbył się podczas uroczystej akademii poświęconej Patronowi. W skladzie jury zasiadła pani dyrektor Szkoły Bożena Ligocka, Izabela Nowak i Monika Toporek. Uczniowie wykazali się nie lada talentem muzycznym; I miejsce zajęła klasa IV a i V, a II miejsce klasy II, VI i I. Uczniowie otrzymają nagrody za włożony trud i ogromne zaangażowanie w organizowane konkursy. Pracując zespołowo klasa VI zwyciężyła drużyny z innych klas i w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. Podczas uroczystej akademii uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą zdjęcia artystów z Zespołu „ Śląsk” z różnych okresów działalności. Tydzień Patrona Szkoły przygotowały panie nauczycielki: Teresa Białowąs i Agnieszka Malinowska. Korzystając z dostępności sprzętu audiowizualnego pani Agnieszka Malinowska zaprezentowała wyniki szkolnego konkursu multimedialnego pt. „ Matematyka w otaczającym nas świecie” Oceniana była różnorodność spostrzeżeń, pomysłowość, poprawność merytoryczna i sposób wykonania w programie Power Point. Najciekawsze prezentacje przedstawiające „ matematykę” w kontekście dyscyplin sportowych, wyposażena domu oraz prawidłowości w przyrodzie zostały zaprezentowane uczniom całej szkoły, wzbudzając ciekawość i nie lada emocje, szczególnie wśród młodszych dzieci. I miejsce w konkursie zajęli uczniowie Kinga Jazowska i Rafał Mazur, II miejsce Marek Dybała, III miejsce Damian Goebel. Wyróżnieni zostali: Mateusz Jankowski, Igor Garbas i Aleksander Koszelnik. opr. Agnieszka Malinowska    

Jasełka w maciejkowickim kościele 

 Dnia 22 grudnia 2017r. w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz św. Rozalii uczniowie naszej szkoły zaprezentowali Jasełka pt. "Słowo stało się Ciałem". Przedstawienie oparte o teksty Pisma Świętego oraz wzbogacone pięknymi kolędami i pastorałkami zostało przygotowane przez p. Anitę Kantorską oraz p. katechetkę Teresę Michalską, a wystąpili w nim prawie wszyscy uczniowie klasy IVa i IVb oraz ośmioro uczniów klasy IIIb. Na wysoki poziom tego wydarzenia miały wpływ liczne próby, zaangażowanie uczniów, wsparcie wielu nauczycieli, piękne stroje przygotowane przez rodziców oraz bogata dekoracja i podniosły nastrój panujący w kościele. Odbiorcami Jasełek była cała społeczność naszej szkoły, rodzice, parafianie, a także zaproszone przedszkolaki wraz z opiekunami. Wszyscy ze wzruszeniem przyjęli zaprezentowane treści oraz włączyli się do wspólnego kolędowania. Bezpośrednio po Jasełkach każda klasa zaprezentowała wybraną i wcześniej przygotowaną kolędę lub pastorałkę oraz świąteczne życzenia, po których przedstawiciel klasy łamał się opłatkiem z Panią Dyrektor i Księdzem Proboszczem. Na zakończenie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców oraz uczestników trzech konkursów: Konkursu Wiedzy Biblijnej, Konkursu na lampion i Konkursu na Anioła Bożego Narodzenia. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami wrócili do szkoły na klasowe Wigilie. opr. Teresa Michalska

Mikołaj w SP 25 w Chorzowie

 Mikołaj zawitał w naszej szkole 6 grudnia i jak co roku, odwiedzając każdą klasę w asyście aniołów, przyniósł radość i mikołajkowe słodkie upominki. Uczniowie w tym dniu uczestniczyli w mikołajkowym montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez panią pedagog Mariolę Korus. Przedstawienie przeniosło nas do magicznej krainy Mikołaja i jego pomocników- elfów śmieszka, leniuszka i maleństwa, spełniających świąteczne życzenia dzieci, z utęsknieniem oczekujących na mikołajkowe prezenty.W roli narratora, Mikołaja, aniołów, diabłów, elfów i chłopca wystąpili uczniowie: Weronika Pietrzyk, Karol Bednarski, Amelia Toporek, Kamila Pryt, Magdalena Górska, Kamil Lubecki, Rafał Kempiński, Robert Wolski, Błażej Raczek, Jakub Mikołajczyk i Jakub Klasik. Z okazji Mikołaja uczniowie naszej szkoły pojechali na film familijny „ Mikołaj i spółka” do Cinema City w Katowicach. Słodkie upominki oraz bilety do kina ufundowała Rada Osiedla Maciejkowice. opr. Agnieszka Malinowska

Dyskoteka Andrzejkowa 

Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością oczekiwali na dyskotekę andrzejkową, która co roku odbywa się w SP nr 25. W tym roku uczniowie bawili się w rytm popularnych hitów muzycznych, a dzieci z młodszych klas zaprezentowali oryginalne andrzejkowe przebrania. Nie zabrakło ekscytujących wróżb, poczęstunku w klasach, wybornych humorów i świetnej zabawy. opr. Agnieszka Malinowska

Bezpieczne Szkoła Cyfrowa 

Szkoła Podstawowa nr 25 w Chorzowie przystąpiła do projekt „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa", nazywany dalej Cyfrowobezpieczni.pl, który jest współfinansowany ze środków budżetu państwa otrzymanych od Ministra Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu ,,Bezpieczna +". Projekt Cyfrowobezpieczni.pl ma na celu zaproponować szkołom systemowe rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych. W ramach projektu - 07 .11.2017r., w ramach Szkolnego Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego odbyło się spotkanie edukatora z klasami 1-4 i warsztaty dla uczniów klasa 5-7. - Edukator projektu przeprowadził szkolenie dla Rady Pedagogicznej - Wychowawcy na zebraniach z rodzicami zapoznają rodziców z projektem „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa" i rozdadzą materiały.

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

 9 listopada 2017r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patriotyczne utwory: „ Co to jest Polska” Czesława Janczarskiego, „Polska” Antoniego Słonimskiego, „ Moja mała ojczyzna” Joanny Białobrzeskiej, „ Czym będę? ”  W. Bełzy znakomicie zaprzezentowali uczniowie klasy pierwszej. Tekst orginalnej wersji hymnu Józefa Wybickiego „ Mazurka Dąbrowskiego” przedstawili uczniowie klasy szóstej. Podczas uroczystości uczniowie szkoły zostali wyróżnieni i otrzymali dyplomy i nagrody za sukcesy edukacyjne i osiągnięcia sportowe. Uczniowie brali udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego i Matematyki, szkolnym konkursie „ Jesienna Dynia”, konkursie fotograficznym „ Jesień w mojej okolicy”, Mistrzostwach Sportowych Chorzowa w mini piłce nożnej. Wanda Stawińska uczennica klasy szóstej uzyskała tytuł laureata w konkursie poetyckim, jej trzy utwory zamieszczone bedą w Antologii Poezji Dziecięcej. Recenzentem tomu jest prof. Jerzy Bralczyk. Wanda odbierze nagrodę w MCK w Zabrzu.                                                                        opr. Agnieszka Malinowska

Uroczystość z okazji święta Edukacji Narodowej 

13 października 2017 r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie z klas V,VI i VII pod opieką pań Katarzyny Zawady, Marty Androsiuk i Izabeli Nowak przygotowali montaż słowno- muzyczny, którego tematem przewodnim była praca nauczyciela, na co dzień ciężka, dająca jednak sporo satysfakcji i pomimo wszelkich trudności dostarczająca wielu szczęśliwych chwil w życiu.W ramach akcji samorządu szkolnego uczniowie przyznali „ order uśmiechu” nauczycielkom: Monice Toporek, Sarze Wojtynie - Kozieł i Agnieszce Malinowskiej. Wyróżnieni nauczyciele ślubowali przed całą społecznością szkolną, iż będą pogodni i radość dzieciom zawsze przynosić będą. Najważniejszą częścią uroczystości było wystąpienie pani dyrektor Bożeny Ligockiej i wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom obsługi, którzy w roku szkolnym 2016/2017 włożyli szczególny trud w rozwój edukacji i sprawne funkcjonowanie szkoły. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele: Marta Androsiuk, Izabela Nowak, Anna Mozdyniewicz, Mariola Korus, Katarzyna Zawada i Iwona Chrobot i pracownicy obsługi: pani Anna Wysokińska, Antoni Mikołajczyk, Ewa Koźlik, Jolanta Nokielska  i Aneta Niemiec. Rodzice uczniów wskazali do Nagrody Dyrektora Szkoły panią Monikę Toporek.Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom za codzienną pracę i złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości organizatorzy szkolnego konkursu na projekt znaczka rajdowego, przyznali nagrody laureatowi konkursu Dawidowi Wysokińskiemu             i pozostałym wyróżnionym uczniom. opr. Agnieszka Malinowska

IV Rajd Górski na Równicę 

28 września 2017r. uczniowie SP nr 25 wraz z nauczycielami i opiekunami udali się na jednodniowy rajd górski, organizowany już po raz czwarty. Celem tegorocznego rajdu było zdobycie bardzo popularnego szczytu górskiego - Równicy, położonego 885 m n.p.m. w Beskidzie Śląskim między dolinami Wisły i Brennicy. Rajd rozpoczęliśmy w Ustroniu Polanie, kierując się czerwonym szlakiem przez „wiszący most” nad rzeką Wisłą, stanowiący dodatkową niecodzienną atrakcję dla uczniów. Następnie podziwiając malownicze widoki pasm górskich i Czantorii Wielkiej ruszyliśmy asfaltową drogą w stronę Ustronia Jaszowca. Czerwony szlak prowadził głównie przez las, przecinając co jakiś czas wijącą się serpentynami drogę asfaltową. Leśna ścieżka początkowo nie była stroma i wędrówka nie była męcząca, poźniej jednak pojawiały się strome, kamieniste odcinki, przez co nasze podejście na szczyt stało się trudniejsze, ale nawet nasi najmłodsi uczestnicy rajdu nie skarżyli się na zmęczenie, dzielnie pokonując kolejne metry drogi wiodącej na Równicę. Droga na szczyt zajęła nam około 1,5 godziny. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do schroniska na Równicy, gdzie czekał na nas ciepły posiłek: kiełbaska z chlebem i gorąca herbata. Nie zabrakło również czasu na pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników rajdu oraz zakup pamiątek. Rajd górski poprzedził apel w szkole, podczas którego pani dyrektor szkoły Bożena Ligocka zwrociła uwagę uczniów na zasady bezpieczeństwa obowiązujące w górach oraz przedstawiła zwycięzcę szkolnego konkursu na projekt znaczka rajdowego. Zwycięzcą okazał się Dawid Wysokiński, uczeń klasy IV b, a zaprojektowany przez niego znaczek rajdowy otrzymał każdy uczestnik wycieczki. IV rajd górski dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń, pogoda dopisała, a piękne, malownicze widoki szczytów górskich w jesiennej odsłonie na długo pozostaną w naszej pamięci i sercach. opr. Agnieszka Malinowska

Pasowanie na ucznia 

25 września w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym niecodziennym spotkaniu wzięli udział rodzice, dziadkowie i oczywiście bohaterowie tego dnia, czyli pierwszoklasiści. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor Bożeny Ligockiej, która serdecznie powitała zgromadzonych gości i skierowała kilka ciepłych słów do najmłodszych uczniów. Następnie dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny -piosenki, rymowanki, wierszyki przygotowane wcześniej wraz z wychowawcą p. Justyną Fiołką, budząc wielki aplauz i radość dorosłych. W przygotowaniu tego wystąpienia pierwszaki były wspierane przez uczniów klasy drugiej, którzy również wzięli udział w przedstawieniu. Po występach nadszedł czas na uroczysty moment ślubowania i pasowania. Pani dyrektor oficjalnie przyjęła do grona uczniów pierwszoklasistów pasując ich wielkim kluczem. Na pamiątkę tego święta, każdy uczeń otrzymał Dyplom Pasowania na Ucznia. Po oficjalnych uroczystościach rodzice zaprosili uczniów na stołówkę, gdzie przygotowali dla nich pyszny poczęstunek. Życzymy pierwszoklasistom samych sukcesów w naszej szkole!!! opr. Anna Mozdyniewicz

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 4 września 2017 roku odbyło się w naszej Szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, 

które poprzedziła Msza Święta w maciejkowickim kościele. Z błogosławieństwem Bożym uczniowie wraz z rodzicami, 

wychowawcami i nauczycielami wrócili do Szkoły, gdzie uczestniczyli w uroczystej akademii inauguracji 

roku szkolnego 2017/2018 przygotowanej przez Panie nauczycielki mgr Renatę Pisarek i mgr Monikę Toporek 

wraz z uczniami klas III a i III b. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Pani Dyrektor Szkoły 

mgr Bożena Ligocka powitała wszystkich bardzo serdecznie, w szczególności uśmiechniętych uczniów klasy pierwszej, 

trzymających z dumą okazałe, pełne słodyczy tyty. Pani Dyrektor wspomniała także o zmianach w systemie edukacji, 

które wynikają z nowej podstawy programowej obowiązującej w klasie I, IV i VII oraz dzienniku elektronicznym Librus, 

który od roku szkolnego 2017/2018 będzie wprowadzony w SP nr 25. 

Przedstawione zostały poszczególne klasy wraz z wychowawcami: 

- klasa I wychowawczyni mgr Justyna Fiołka 

- klasa II wychowawczyni mgr Anna Mozdyniewicz 

- klasa III a wychowawczyni mgr Renata Pisarek 

- klasa III b wychowawczyni mgr Monika Toporek 

- klasa IV a wychowawczyni Sara Wojtyna - Kozieł 

- klasa IV b wychowawczyni Anita Kantorska 

 klasa V wychowawczyni mgr Marta Androsiuk 

- klasa VI wychowawczyni mgr Izabela Nowak

 - klasa VII wychowawczyni mgr Teresa Michalska 

Po oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, 

gdzie zapoznali się z przyszłymi prawami i obowiązkami oraz planem lekcji; po czym w dobrych, 

jeszcze wakacyjnych nastrojach wszyscy udali się do domów. 

opr. Agnieszka Malinowska

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Chorzowie uroczyście obchodziliśmy zakończenie roku szkolnego 2016/2017. 

Uroczystość zainaugurowała Msza Święta w maciejkowickim kościele, podczas której ksiądz proboszcz podziękował wszystkim uczniom 

i ich rodzicom, nauczycielom, Pani Dyrektor i pracownikom SP nr 25 za wspólnie spędzony rok szkolny i udzielił błogosławieństwa Bożego 

na okres wakacji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 przygotowali uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią panią Martą 

Androsiuk. Tematem przewodnim montażu słowno- muzycznego były wakacyjne podróże i przygody, które są nieodłącznym elementem

 wakacji. Pani Dyrektor szkoły Bożena Ligocka wraz z wychowawczyniami poszczególnych klas przedstawiła uczniów, którzy otrzymali 

świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Najlepszymi uczennicami SP 25 zostały: Natalia Sokolik z klasy V i Anna Basiak z klasy VI. 

Rada Rodziców szkoły doceniając osiągnięcia uczennic w nauce przyznała im nagrody, uroczyście wręczone podczas akademii. Uczennice

 uzyskały średnią ocen 5,73 i zachowanie wzorowe. Po oficjalnej i artystycznej części uroczystości oraz życzeniach udanych i bezpiecznych 

wakacji, skierowanych do dzieci przez Panią Dyrektor, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali długo

 wyczekiwane świadectwa, promujące do następnej klasy. 

 opr. Agnieszka Malinowska



UROCZYSTE PODSUMOWANIE OSIĄGNIĘĆ UCZNIÓW W KONKURSACH SZKOLNYCH I POZASZKOLNYCH



21 czerwca 2017r. w SP 25 w Chorzowie odbył się uroczysty apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w konkursach szkolnych 

i pozaszkolnych. Uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali nagrody za wzorową frekwencję, udział w konkursach przedmiotowych, 

świetlicowych, akcjach samorządu szkolnego oraz aktywne uczestniczenie w zajęciach logopedycznych. 100 % frekwencją w szkole wykazali 

się uczniowie: Alicja Mitas, Bartosz Lasak, Szymon Chiliński, Samuel Zaniewski, Emila Brusik, Wojciech Rojek, Kamila Pryt, Szymon Brusik, 

Gracjan Woźnica, Daniel Pałka, Oliwia Kuczera, Michalina Ligocka, Aleksander Koszelnik i Nikola Pałka. Pani Teresa Białowąs przekazała 

nagrody uczniom biorącym udział w Szkolnym Konkursie Słownikowym z języka angielskiego, nagrody otrzymali uczniowie z klasy VI: Anna 

Basiak, Olaf Majewski, Julia Hamilka, Mateusz Ligocki, z klasy V: Natalia Sokolik, Karolina Żywiecka, Oliwier Reguła, Jakub Śliwa oraz z klasy IV:

 Dominika Dmoch, Mateusz Jankowski, Igor Drzensla, Aleksander Koszelnik, Rafał Mazur. Nagrody za Miejski Konkurs Języka Angielskiego

 organizowany przez SP Nr 12 w Chorzowie odebrali: Jakub Śliwa z kl. V za 1 miejsce, Aleksander Koszelnik z kl. IV za 6 miejsce i Anna Basiak 

z kl. VI za 8 miejsce. Pani Agnieszka Malinowska wyróżniła uczniów biorących udział w szkolnym konkursie Mistrz Rachunku Pamięciowego: 

w klasie VI I miejsce czyli Mistrzem Rachunku Pamięciowego została Julia Hamilka, II miejsce zajął Olaf Majewski, w klasie V miejsce I zajął 

Jakub Śliwa, II miejsce Karolina Żywiecka, w klasie IV Mistrzem Rachunku Pamięciowego został Aleksander Koszelnik, a vice Mistrzem Rafał 

Mazur. Nagrody za miejski konkurs matematyczno - fotograficzny „ Piękno Symetrii” zorganizowany przez Gimnazjum nr 5 w Chorzowie

 odebrała Inga Wojciechowska, która zdobyła I miejsce oraz Natalia Sokolik za III miejsce. W XVI edycji miejskiego konkursu Grafiki 

Komputerowej „ Milenium” wyróżnienie uzyskał Jakub Klasik. Pani Marta Androsiuk przekazała nagrody uczniom, którzy zajęli I miejsce 

w miejskim konkursie „ Z językiem polskim za pan brat - potyczki ortograficzne” Aleksandrowi Koszelnikowi, Karolinie Sobusik i Filipowi

 Hornikowi. III miejsce w dyktandzie zajął Rafał Mazur. W konkursach recytatorskich brali udział uczniowie: Filip Hornik i Mateusz Jankowski, 

 a w konkursie poetyckim o zasięgu ogólnopolskim Wanda Stawińska. Czytelnikami Roku zostali uczniowie: Dominika Dmoch, Igor Drzensla,

 Martyna Denkiewicz, Kinga Jazowska, Emilia Penarska, Marta Bańka, Oliwia Kuczera, Magdalena Górska, Julia Dobosz, Kajetan Stromczyński, 

Marek Dryja i Tadeusz Gierlicki. Uczniowie ci uzyskali wyróżnienia I stopnia. Wyróżnienia II stopnia otrzymali uczniowie: Emila Brusik, Wojciech

 Rojek, Maja Kerner, Maria Basiak, Michalina Ligocka, Szymon Brusik, Weronika Kołodziej, Bartosz Ulmann, Miłosz Koszelnik, Malwina 

Swoboda, Mateusz Fabian, Lilianna Warchoł, Weronika Pietrzyk, Szymon Lipowski i Natalia Sokolik. Pani Mariola Korus przekazała nagrodę 

dla Michaliny Ligockiej, która uzyskała wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym „ Razem przeciwko agresji” organizowanym 

we współpracy z PPP. Wyróżnienia szkolne otrzymali uczniowie: Maja Kerner, Samuel Zaniewski, Zuzanna Warchoł, Lilianna Warchoł, Kinga

 Woźnica, Gracjan Woźnica i Rafał Kontny. Następnie pani Izabela Nowak- opiekun samorządu szkolnego nagrodziła uczniów, którzy aktywnie

 uczestniczyli w akcjach samorządu szkolnego, zbierając makulaturę, baterie, korki i puszki. I miejsce w zbiórce makulatury uzyskał Fabian 

Mateusz, II miejsce Rafał Mazur, a III Wiktoria Faerber. Najwięcej baterii zebrała Konstancja Nawrat - I miejsce, II miejsce zajął Mateusz Fabian,

 a III Piotr Gierlicki. Najwięcej korków zebrał Mateusz Fabian, Arkadiusz Zapalski i Agnieszka Zapalski. I miejsce w zbiórce puszek zajęła

 Konstancja Nawrat, II miejsce Igor Drzensla, a III Monika Szajbe. Wzorowym Świetlikiem została Oliwia Majewska - I miejsce, Emila Brusik - II 

miejsce, III miejsce - Agnieszka Zapalska i Szymon Brusik. Wyróżnienia otrzymali uczniowie: Weronika Nawara, Blanka Sokolik, Monika Szajbe 

i Krzysztof Sokolik. Gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

opr. Agnieszka Malinowska



MIEJSKI KONKURS "PIĘKNO SYMETRII"



Uczennica SP nr 25 Inga Wojciechowska zajęła I miejsce w matematyczno- fotograficznym konkursie miejskim „ Piękno Symetrii”, a Natalia 

Sokolik III. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, sprzyjające  rozwijaniu talentu fotograficznego. Organizatorem konkursu było 

Gimnazjum nr 5 w Chorzowie. Celami konkursu było: rozwijanie wśród uczniów zainteresowań i uzdolnień w dziedzinie fotografii i matematyki,

 kształtowanie wyobraźni geometrycznej, poszukiwanie w otoczeniu matematycznego ładu oraz popularyzacja fotografii wśród uczniów jako

 formy wypowiedzi. Z naszej szkoły w konkursie, oczywiście oprócz laureatek,  wzięli udział uczniowie: Mateusz i Jessica Ptak, Karolina 

Żywiecka, Olaf Majewski, Wanessa  Łopacka.   Do III edycji konkursu uczniów przygotowała  pani Agnieszka Malinowska. Serdecznie

 gratulujemy  zwycięzcom, tym bardziej, że prace zostały wyłonione spośród 73 nadesłanych fotografii konkursowych.    

opr. Agnieszka Malinowska     



FESTYN RODZINNY    
      

           
Festyn  Rodzinny odbył się 6 czerwca 2017r. na boisku Szkoły Podstawowej  nr 25 w Chorzowie -Maciejkowicach, jak co roku pogoda 

dopisała, a liczne atrakcje przyciągnęły małych i tych nieco starszych mieszkańców dzielnicy. Organizatorami tegorocznego festynu była 

Szkoła Podstawowa nr 25,  Rada Osiedla Maciejkowice,  Chorzowskie Centrum Kultury, Starochorzowski Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek 

Sportu  i Rekreacji. Wsparł nas także Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Chorzów. Pani dyrektor szkoły Bożena Ligocka uroczyście 

rozpoczęła festyn, witając zaproszonych gości, uczniów, nauczycieli  i pracowników szkoły oraz wszystkich przybyłych mieszkańców

 Maciejkowic. W festynie uczestniczyli: Zastępca Prezydenta Miasta Chorzowa Wiesław Ciężkowski, Jacek Nowak radny Chorzowa, Dariusz 

Wojciechowski przewodniczący Rady Osiedla Maciejkowice, Anna Walter przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Maciejkowice, Lech Motyka

 dyrektor Planetarium i Obserwatorium w Chorzowie, Marek Nowak prezes Starochorzowskiej Fundacji Kultury, Maria Nowak zasłużona 

chorzowianka, była posłanka na Sejm RP, Lidia Nastuła dyrektor Domu Pomocy Społecznej „ Republika”, Jerzy Bogacki prezes

 Stowarzyszenia „ Nasz Chorzów”, nauczyciele szkoły, uczniowie i ich rodzice oraz wszyscy przybyli mieszkańcy Chorzowa.                                                                                                                                                                                                          
W programie festynu znalazły się występy uczniów SP nr 25, artystyczny program dla dzieci  „ Fasolkowe Psoty”, występy zespołów ze 

Starochorzowskiego Domu Kultury „ Gwar”  i  „ Fresco”, przedstawienie „ Łogródek” w wykonaniu pracowników SP nr 25, wspólne zabawy

 animacyjne dla dzieci oraz konkursy z nagrodami. Gwiazdą wieczoru był zespół Funk Da System. Uczniowie naszej szkoły, członkowie Zespołu

 Mały Chorzów zaprezentowali utwory Patrona Szkoły Stanisława Hadyny oraz zatańczyli Poloneza. Laureaci szkolnego konkursu 

recytatorskiego poświęconego twórczości Danuty Wawiłow w niezwykle ciekawy i oryginalny sposób przedstawili wiersze autorki.

 Przedstawienie z okazji Dnia Dziecka  zaprezentowali uczniowie z klas V i VI, a wzruszające piosenki dla wszystkich mam zaśpiewały 

uzdolnione muzycznie uczennice naszej szkoły: Michaella Wesołowska i akordeonistka Wiktoria Faerber.  Uczniów do występów przygotowały

 panie nauczycielki: Renata Pisarek, Monika Toporek, Justyna Fiołka, Anita Kantorska, Teresa Michalska, Izabela Nowak, 

Agnieszka Malinowska i Marta Androsiuk.                  

Podczas „ Święta Rodziny”  Pani Dyrektor Szkoły Bożena Ligocka uroczyście wręczyła nagrody za osiągnięcia sportowe i artystyczne.   

Tegoroczny Festyn Rodzinny był jednocześnie Dniem Otwartym SP nr 25. Sporo dzieci wraz z rodzicami odwiedziło naszą szkołę oraz 

uczestniczyło w różnego typu zajęciach, wspólnych grach i zabawach. Nasi  pierwszoklasiści spotkali się z wychowawczynią klasy pierwszej

 Panią Justyną Fiołką.Podczas festynu dzieci korzystały z wielu atrakcji- „zamkowych  dmuchanych  zjeżdżalni”, gier i zabaw animacyjnych, 

oczywiście nie obyło się bez zakupów pamiątek i słodyczy.  Jak co roku, nie zabrakło chętnych do „pomalowania twarzy” i tu prawdziwym

 artyzmem wykazała się Pani Anna Mozdyniewicz oraz w godzinach wieczornych Pani Marta Bogacz. O podniebienia wszystkich uczestników 

festynu zadbali uczniowie i  ich rodzice; każda klasa zaoferowała pyszne domowe wypieki oraz ciepłe i zimne napoje, a panie kucharki 

ugotowały prawdziwe specjały. 

Niezwykle udany i pełen atrakcji Festyn Rodzinny i Dzień Otwarty SP nr 25 na długo pozostanie w pamięci i sercu wszystkich 

jego uczestników.

opr. Agnieszka Malinowska   



DZIEŃ DZIECKA   



W ramach obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole odbył sie konkurs recytatorski pt. "Zabawy z wierszami Danuty Wawiłow", zorganizowany

 przez p. Izabelę Nowak oraz p. Teresę Michalską. Uczniowie klas II-VI zaprezentowali po dwa wiersze tej autorki, a jury w składzie 

p. Magdalena Kulesza (z biblioteki miejskiej), p. Teresa Białowąs, p. Marta Androsiuk (dla kl. II-III) i p. Anita Kantorska (dla klas IV-VI) oceniało

 interpretację, dykcję, oraz stroje i rekwizyty. Wszystkie klasy zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie, wykonując piękne dekoracje

 oraz stroje. Cała społeczność szkolna mogła uczestniczyć we wspaniałej zabawie przygotowanej przez uczniów pod okiem wychowawców. 

Jury wyłoniło zwycięzców, którzy w ramach nagrody zaprezentują swoje talenty podczas Festynu Rodzinnego 6 czerwca przed swoimi 

rodzicami, rodzeństwem i mieszkańcami Maciejkowic oraz zaproszonymi gośćmi. A oto wyróżnieni wykonawcy: klasy II-III I miejsce – kl. IIIb – 

"Moja siostra królewna" II miejsce – kl. IIb – "A jak będę dorosła" III miejsca – kl. IIIb – "Dama i prosię"  kl. IIIa – "Trudna zagadka" kl. IIa – 

"Kałużyści" klasy IV-VI I miejsce – kl. IV – "Kto zabił kotka mruczka" II miejsca – kl. V – "Szybko" kl. IV – "Jak cesarz pije herbatę" III miejsce – 

kl. VI – "Trójkątna bajka" Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach szkolnych! Wizyta w Muzeum Powstań Śląskich w 

Świętochłowicach W środę 24 maja o 8:45 wyszliśmy z szkoły (kierując się na przystanek, po przejechaniu niedługiej trasy przesiedliśmy się do

 tramwaju i już po chwili byliśmy na miejscu.) Na początku wsiedliśmy do starego drewnianego tramwaju, w którym odpowiadaliśmy 

na zagadki i mogliśmy poczuć się jak w prawdziwym tramwaju sto lat temu. Po odpowiedzeniu na pytania mogliśmy podejść do 3 atrakcji - 

jedną z nich był sprzedawca, który opowiadał o dawnych słodkościach. Druga atrakcja to był telefon (oczywiście inny niż dziś), po kliknięciu

 na ekran słychać było w jego słuchawce powtórzenie danego słowa po śląsku. No i ostatnia atrakcja, która polegała na możliwości wklejenia

 zdjęcia naszej twarzy na starej fotografii, efekt był dobry oraz rozweselający. Gdy minął czas na atrakcje weszliśmy po schodach na górę, 

po czym zostaliśmy poinformowani o filmie. Na filmie Pan Franciszek Pieczka znany również jako postać pierwszoplanowa z polskiego serialu

 „Ranczo” opowiadał o powstaniach śląskich. Po filmie przeszliśmy do Sali, w której również był film, z każdym jego zakończeniem 

w następnym pokoju pojawiała się kontynuacja tego filmu. Gdy doszliśmy do pewnej sali od razu w oczy rzuciły się różnorodne plakaty 

z takimi napisami jak ,,Chcesz być wolny? Głosuj na Polskę! Wszystko nam się wyjaśniło dzięki filmom, które bardzo dobrze to wszystko

 opisywały. Gdy oglądaliśmy ostatni film, w rękach trzymaliśmy ulotkę z możliwością zagłosowania na Polskę lub Niemcy przenosząc się do

 historycznego plebiscytu. Pod koniec filmu każdy podszedł do urny i wrzucił to, co chciał. Później były same atrakcje - jedną z nich było 

przyszykowanie żołnierza, mieliśmy dużo rzeczy do wyboru, lecz nie wszystko się nadawało. Jedną z tych rzeczy, która bardzo mi się 

spodobała, to była możliwość wpisania na tablicy mulitmedianlnej swojego nazwiska i sprawdzenia czy znajduję się na liście Powstańców

 Śląskich z lat 1919-1921. Była tam również replika samochodu pancernego, mogliśmy taki sam zbudować na ekranie monitora od podstaw

 korzystając z poradnika. Pod sam koniec mogliśmy sobie kupić przeróżne pamiątki zaczynając od naboi aż po modele granatów mające

 dobre parę centymetrów. Muzeum było wspaniałe, każdy mógł znaleźć dla siebie coś, co go by zainteresowało. Mateusz Ptak, klasa VI 



 MIEJSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO   



W poniedziałek 22 maja w Szkole Podstawowej Nr 12 w Chorzowie odbył się drugi etap Miejskiego Konkursu Języka Angielskiego. 

Na tym etapie sprawdzano umiejętność wypowiedzi ustnej na dany temat. Uczniowie rywalizowali w kategorii klas IV- V i klasy VI. 

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca: Jakub Śliwa kl. V – 1 miejsce, Aleksander Koszelnik kl. IV –  6 miejsce, Anna Basiak kl. VI – 8 miejsce.

 Gratulujemy całej trójce, szczególnie zwycięzcy Jakubowi Śliwie!



 DZIEŃ ŚLĄSKIEGO BAJTLA 



 W środę 25 kwietnia było w naszej szkole bardzo wesoło, bo był to Dzień Śląskiego Bajtla. W czasie uroczystości prezentowane były wiersze

 i proza w wykonaniu uczniów: Filipa Hornika, Magdaleny Walter i Daniela Pałki. Wystąpił także Zespół „Mały Chorzów” grupa młodsza

 wokalna (po raz pierwszy) z piosenkami śląskimi. Jak co roku nasi nauczyciele i pracownicy szkoły przygotowali specjalnie dla uczniów

 przedstawienie „Lauba”. O wilku, który chciał schudnąć i zdemolował ogródek. 

W przedstawieniu wystąpili: Monika Toporek (Wilk 1), Anna Mozdyniewicz (Wilk 2), Izabela Nowak (Wilkowa), Agnieszka Malinowska

 (Czerwony Kapturek), Anita Kantorska, Renata Pisarek, Teresa Michalska, Teresa Zelcer, Beata Majewska, Mariola Korus (działkowiczki), 

Anna Wysokińska (księgowa), Marcin Bojdoł, Robert Matusiak, Witold Wawrzyczek (chłopcy). Autor tekstu, narrator i reżyser przedstawienia

 Teresa Białowąs. Reżyser dziękuje za zaangażowanie wszystkim aktorom, a także osobom pilnującym uczniów w czasie prób, pracownikom

 przygotowującym uroczystość, p. Marcie Bogacz za dekorację oraz Pani Dyrektor za czuwanie nad całością.

 Następnym punktem programu było wręczenie nagród za konkurs plastyczny „Ogródek” z użyciem słówek śląskich. Prace rysunkowe 

i makiety ogródków prezentowane na parterze wzbudzały powszechne zainteresowanie. Makiety zadziwiały wprost swoją pomysłowością

 i starannością. Nagrody Grand Prix (czyli wybitne) za makiety też były wyjątkowe: blunkul (kalafior) dla Zosi Krauze, tomaty (pomidory) 

dla rodzeństwa Lilki i Zuzi Warchoł oraz Emilki i Szymka Brusik, zielony szałot (sałata) dla Emilki Penarskiej. 

 Listę nagrodzonych prezentujemy poniżej. 

Makiety (14uczniów) :

 1. Zofia Krauze kl. I 2. Liliana i Zuzanna Warchoł kl. II a, III b 3. Emilia i Szymon Brusik kl. II b, III a 4. Emilia Penarska kl. III b 

5. Aleksandra Mozdyniewicz kl. II b 6. Małgorzata Gryga kl. II b 7. Michalina Ligocka kl. III b 8. Mateusz Ligocki kl. VI 

9. Kinga Jazowska kl. III b 10. Karolina Sobusik kl. IV 11. Wiktoria Karaś kl. V 12. Fabian Buchacz kl. IV 

 Prace plastyczne płaskie :

 1. Kamila Pryt kl. III a 2. Oliwia Kuczera kl. III b 3. Kamil Lubecki kl. III b 4. Kinga Woźnica kl. IV 5. Magdalena Walter kl. V 

 Oprócz tego prace plastyczne wykonali: Karol Toporek, Alicja Mitas, Dawid Moszny, Samuel Zaniewski, Bartosz Ullmann, Małgorzata Gryga,

 Julia Dobosz, Amelia Toporek, Laura Buchacz, Marta Bańka, Oliwia Kazimierczuk, Lena Skubała, Szymon Bełkot, Weronika Pietrzyk, 

Wiktoria Faerber, Julia Hamilka. 

 Na zakończenie uroczystości każdy bajtel dostał lizaka. Fajnie być śląskim bajtlem! 

 opracowała: Teresa Białowąs
Copyright (c) 2020, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 602080
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem