Dlaczego warto wybrać Nasze Przedszkole?
Położenie - Przedszkole znajduje się w spokojnej, otoczonej zielenią dzielnicy Maciejkowice Budynek - mieści się w nowo wyremontowanej części szkoły odnowionej specjalnie z przeznaczeniem na przedszkole. Budynek spełnia wszystkie przewidywane prawem normy budowlane, sanitarne i przeciwpożarowe. Posiadamy również windę osobową.
 Bezpieczeństwo - Przedszkole wyposażone jest w nowoczesny system zabezpieczeń drzwi wejściowych, karty zbliżeniowe pobytu dziecka w przedszkolu oraz system kamer monitorujących całodobowo otoczenie budynku.
 Plac zabaw - Na przedszkolnym placu zabaw znajduje się wydzielona część z wieloma dużymi, certyfikowanymi zabawkami umieszczonymi na bezpiecznym, syntetycznym podłożu. Dodatkową atrakcją jest duża piaskownica, zamykana każdego dnia, liczne zabawki sprawnościowe. Latem przygotowywane są zraszacze, kurtyny wodne dla dzieci. Pozostała część placu pokryta jest trawą - regularnie koszoną.
Nowoczesne sale - Sale naszego przedszkola są jasne, przestronne i indywidualnie dostosowane do każdej z grup wiekowych. Na każdym piętrze przy sali znajduje się łazienka przystosowana do potrzeb dzieci. Posiadamy salę gimnastyczną, w której znajduje się tablica multimedialna. Wszystkie sale zabaw wyposażone są w nowe mebelki, różne kąciki zabaw tematycznych, kąciki wypoczynkowe i inne meble, służące do zabawy, nauki i relaksu. Dzieci mają do dyspozycji wiele zabawek, pobudzających różnorodne strefy aktywności, a przestrzeń w salach sprzyja podejmowaniu przez dzieci najróżniejszych zabaw z ich wykorzystaniem. Warto dodać, że baza zabawek jest systematycznie wzbogacana i odnawiana. Każda sala wyposażona jest w oczyszczacz powietrza.
Kuchnia - Nowo wyremontowana, wyposażona w profesjonalny sprzęt gastronomiczny. Posiadamy piec konwekcyjny dający możliwość wypieku ciast oraz przyrządzania dietetycznych potraw na parze. Jadłospis układany jest przez dietetyka w oparciu o tradycyjne potrawy kuchni polskiej. Produkty żywnościowe dostarczane do naszej kuchni są zawsze świeże, ze znanych źródeł i od sprawdzonych dostawców. Do naszego przedszkola uczęszczają dzieci wymagające stosowania różnych diet. Toalety - dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych podopiecznych.
Wykwalifikowana kadra - Zatrudniamy wysoce wykwalifikowaną kadrę. Nasi nauczyciele wyróżniają się nie tylko doświadczeniem, ale również kreatywnością, cierpliwością i serdecznością. Nauczycielki znają potrzeby, możliwości i oczekiwania dzieci jak również środowisko rodzinne. Pedagodzy stale pogłębiają swoją wiedzę na różnego rodzaju kursach, szkoleniach, warsztatach.
 Opieka specjalistów - Nasze dzieci są pod stałą opieką neurologopedy i pedagoga.
Zajęcia w przedszkolu - Religia, język angielski, joga dla dzieci, zajęcia ruchowe.
Placówka przyjazna dzieciom chorym na cukrzycę - nauczyciele posiadają kwalifikacje i doświadczenie umożliwiające sprawowanie opieki nad dzieckiem chorym na cukrzycę.
 Oferujemy - interesujące i różnorodne zajęcia edukacyjne i zabawy - liczne imprezy, uroczystości przedszkolne, wyjścia i spotkania z ciekawymi ludźmi - udział dzieci w konkursach, przeglądach, spotkaniach i uroczystościach organizowanych przez placówki i instytucje lokalne - zajęcia dodatkowe dostosowane do potrzeb dziecka i zgodne z oczekiwaniami rodziców
Zapraszamy na stronę Facebooka - Przedszkole nr 22 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1

Galeria zdjęć - wygląd przedszkola