Koszęcin 25 września 2019r.

25 września w Koszęcinie w siedzibie Zespołu „Śląsk” odbyła się główna uroczystość obchodów 100 rocznicy urodzin założyciela Zespołu - Profesora Stanisława Hadyny. Na uroczystość zostały zaproszone delegacje wszystkich szkół hadynowskich: z Bystrzycy na Zaolziu, Frydku koło Pszczyny, Piekar Śląskich i nasza szkoła z Chorzowa – Maciejkowic. O godzinie 12.00 na dziedzińcu koszęcińskiego pałacu odbył się uroczysty apel z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich i lokalnych, kierownictwa Zespołu oraz zaproszonych szkół z ich pocztami sztandarowymi. Delegacje złożyły kwiaty przy ławeczce z postacią Profesora. Jednym z punktów programu był konkurs wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Hadyny oraz prezentacje na temat „Jak nasza szkoła celebruje swojego Patrona?” Zwycięzcą tego konkursu została szkoła z Frydku. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Szymon Lyska z klasy III, Weronika Pietrzyk, Fabian Buchacz z klasy VII, Magdalena Walter, Kamil Swoboda z klasy VIII. Poczet sztandarowy tworzyli: Jessica Ptak, Magdalena Walter, Kamil Swoboda z klasy VIII. Na czele szkolnej delegacji stała p. Bożena Ligocka – Dyrektor Szkoły. Opiekę nad drużyną konkursową sprawowały: p. Izabela Nowak i Teresa Białowąs. W uroczystości brali także udział uczniowie klasy II z wychowawczynią, p. Renatą Pisarek. Głównym punktem programu był Koncert Galowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, który rozpoczął nowy sezon artystyczny.

opracowała Teresa Białowąs