Miasto Chorzów - Miasto na Prawach Powiatu realizuje projekt dofinansowany  z Funduszy Europejskich
Lepsza szkoła - lepsza przyszłość II
Celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematyczno- przyrodniczych  i społecznych 300 uczennic   i 300 uczniów
Dofinansowanie projektu z UE: 1 194 918, 48 PLN
www.efs-chorzow.pl

PRZEJDŹ DO STRONY PROJEKTU LEPSZA SZKOŁA - LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ

Zakończenie roku szkolnego 2018/ 2019 

19 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Chorzowie uroczyście obchodziliśmy zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Oficjalną część uroczystości stanowiło wręczenie uczniom szkoły świadectw z wyróżnieniem, przy czym wszyscy żegnający szkołę tegoroczni ósmoklasiści otrzymali świadectwa podczas akademii. Najlepszym uczniem        i zarazem absolwentem SP 25 w Chorzowie została Julia H., uczennica klasy VIII, która uzyskała średnią ocen 5,56 oraz zachowanie wzorowe. Rada Rodziców szkoły doceniając osiągnięcia uczennicy w nauce przyznała jej nagrodę, uroczyście wręczoną podczas akademii. Artystyczną część uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/ 2019 przygotowali uczniowie z klasy VIII wraz z paniami nauczycielkami: panią Teresą M. i Agnieszką M. Wystąpili także uczniowie z klasy II oraz uzdolnione muzycznie dziewczynki z klasy VI, Michaela i Weronika, które pięknie śpiewając, w wzruszający sposób pożegnały odchodzących ze szkoły ósmoklasistów. Tematem przewodnim montażu słowno-muzycznego były anegdoty prezentujące szkolną codzienność na przestrzeni lat, począwszy od lat szkolnych uczniów w klasie I, aż po ukończenie szkoły. Uczniowie klasy VIII pożegnali się ze szkołą, w której spędzili osiem lat. Podziękowali Pani Dyrektor szkoły, wszystkim nauczycielom  i pracownikom za włożony trud w ich wychowanie          i naukę oraz za wspólnie spędzony czas, który tak szybko przeminął. Po oficjalnej i artystycznej części uroczystości oraz życzeniach udanych i bezpiecznych wakacji, skierowanych do dzieci przez Panią Dyrektor, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali długo wyczekiwane świadectwa, promujące do następnej klasy. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 poprzedziła Msza Święta w maciejkowickim kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Rozalii. opr. pani Agnieszka M. 

Finał programu „ Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic” 

Uczniowie SP nr 25 w Chorzowie zdobyli I miejsce za najlepszą prezentację szkoły i rozgrywki piłkarskie w ramach programu „ Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic”. Uczeń klasy 6 - Jarek S. uznany został za najlepszego napastnika rozgrywek. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasi szkolni piłkarze pokonali zawodników z siedmiu chorzowskich Szkół Podstawowych nr 14, 17, 18, 21, 22, 24 i 39. Finał programu miał miejsce na stadionie Ruchu      w Chorzowie. Organizatorem zawodów był Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. opr. Anna K.           i Agnieszka M. 

Sukcesy uczniów naszej szkoły 

Szkoła Podstawowa nr 25 w Chorzowie uzyskała II miejsce w XVIII edycji miejskiego konkursu grafiki komputerowej   „ Millenium”, w tym też konkursie uczniowie naszej szkoły w kategorii klas 7- 8 zdobyli II miejsce i wyróżnienie. Nagrodzeni uczniowie to Julia H. i Olaf M. z klasy 8. Martyna D. z klasy 6, w kategorii konkursowej klas 4 - 6 uzyskała II miejsce.  W konkursie miejskim „ Piękno Symetrii”, którego głównym priorytetem było rozwijanie zainteresowań     i uzdolnień dzieci w dziedzinie fotografii i matematyki, jak również kształtowanie wyobraźni przestrzennej                    i poszukiwanie matematycznego ładu w otaczającym nas świecie, uczniowie naszej szkoły zdobyli: I miejsce - Marek D. z klasy 6, III miejsce - Miłosz K. z klasy 4 b oraz wyróżnienia Zuzanna S. I Liliana S. z klas 5 i 4a. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorem kuratoryjnych konkursów „ Millenium” i „ Piękno Symetrii” była Szkoła Podstawowa nr 39 w Chorzowie. 
opr. pani Agnieszka M. 

Dzień Sportu w Szkole Podstawowej nr 25 w Chorzowie 

W dniu 13.06.2019r. odbył sie szkolny Dzień Sportu. Uczniowie rywalizowali w konkurencjach drużynowych                   i indywidualnych. Zorganizowano mecze piłki nożnej, siatkówki, „ dwa ognie”. Ponadto, uczniowie zmierzyli się           w konkurencjach: skoki na skakance, skoki przez linę, bieg na 50 m, rzuty do celu. opr. pani Anna K. 

Pokazy chemiczne w SP nr 25 w Chorzowie 

10 czerwca 2019r. odbyły się w naszej szkole pokazy chemiczne prowadzone przez pracowników SKN TECHNOMAT Politechniki Śląskiej, mające na celu zainteresowanie uczniów reakcjami chemicznymi. Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się chemiczne reakcje wybuchowe, które przeprowadzano według zalecanych procedur, w bezpieczny  i niezagrażający nikomu sposób. opr. pani Agnieszka M. 

Mam Talent w naszej szkole

 Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów SP nr 25 W Chorzowie cieszyła się szkolna, kolejna już edycja „ Mam Talent”, która odbyła się 5 kwietnia 2019r. Uczniowie przygotowywali się do udziału kilka miesięcy, dopracowując szczegóły swojego występu. Pokazy gimnastyczne z elementami akrobatycznymi królowały na scenie, nie zabrakło też logicznych łamigłówek – kostki Rubika układanej w określonym, nad wyrazem krótkim czasie. Wszyscy uczestnicy szkolnego konkursu „ Mam Talent” wykazali się nie lada talentem artystycznym i niezwykle trudne było wyłonienie zwycięzców. W jury zasiedli: pani dyrektor szkoły Bożena Ligocka, pedagog szkolny Mariola Korus oraz uczniowie Weronika P. i Filip H. przewodnicząca  i zastępca samorządu uczniowskiego. Emocji nie brakowało, bo aż 20 uczestników walczyło o miejsce w finale. III miejsce zajęli: Emilia K. i Michaella W. z klasy VI prezentujące taniec romski, Sara W., która pięknie zaśpiewała w języku angielskim, Karol B. z klasy IV b, który zachwycił uczniów i jury własną aranżacją znanego i lubianego przeboju oraz Natalia E., nasza uzdolniona flecistka z klasy I. II miejsce zajęła Michalina L. z klasy V, która po raz kolejny już, urzekła nas przepięknym głosem i ciekawą choreografią występu oraz Agnieszka Z. z klasy IV a, która sama opracowała układ gimnastyczny, a następnie zaprezentowała go szkolnej publiczności. I miejsce bezsprzecznie zajęły nasze uzdolnione sportowo dziewczyny: Julka H., Jessica P., Monika S.     i Natalia K. prezentując zapierający dech w piersiach pokaz akrobatyczny. Szkolna edycja „ Mam Talent” odsłoniła wiele, nieodkrytych do tej pory i nieoszlifowanych talentów. opr. pani Agnieszka M.   

Program „ Bezpieczne kibicowanie” 
Program „ Bezpiecznie kibicuję” promuje „ bezpieczne” współzawodnictwo sportowe i „mądre” dopingowanie swojej drużynie. W programie biorą udział uczniowie klas 7 chorzowskich szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rozgrywkach piłkarskich, odbywających się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Chorzowie. W współzawodnictwie sportowym brali udział uczniowie ze szkół: SP nr 25, SP nr 2, SP nr 12, SP nr 22       i SP nr 24. Nasza szkolna sportowa reprezentacja zajęła I miejsce w międzyszkolnych rozgrywkach piłki nożnej oraz pokazach artystycznych. Ocenie podlegało także kibicowanie swojej drużynie, i tu nasi uczniowie nie zawiedli: transparenty zagrzewające do walki, bębny, kolorowe pompony, głośne przyśpiewki na część naszych szkolnych piłkarzy z pewnością motywowały do walki o podium. Zwycięstwo zapewniło uczniom przejście do II etapu programu „ Bezpiecznie kibicuję”. Meczy piłkarskie zwycięskich drużyn odbędą się w czerwcu na stadionie Ruchu     w Chorzowie. opr. pani Agnieszka M.  

Koncert edukacyjny Zespołu Pieśni i Tańca „ Śląsk” w naszej szkole
26 marca 2019 r. w SP nr 25 im. Stanisława Hadyny w Chorzowie miało miejsce doniosłe wydarzenie kulturalne, jakim był nas wszystkich występ Zespołu Pieśni i Tańca „ Śląsk”. Specjalny koncert edukacyjny  z okazji 100 - lecia urodzin profesora Stanisława Hadyny był zachwycającym, pełnym ekspresji widowiskiem przygotowanym dla uczniów wszystkich szkół współpracujących z Zespołem „Śląsk” w ramach wielkiej rodziny hadynowskiej. Przed występem Zespołu uczniowie klasy V zaprezentowali informacje dotyczące życia i twórczości Stanisława Hadyny ,    a dziewczynki należące do szkolnego zespołu „Mały Chorzów” zaśpiewały utwory Profesora  „ Karolinka”,                     „ Koziery”, „ Obejrzyjcie wy dziewuchy” . Balet Zespołu Pieśni   i Tańca  „ Śląsk” zaprezentował znane tańce narodowe i regionalne.  W repertuarze znalazły się kompozycje Stanisława Hadyny do tańców regionalnych m.in. trojaka, szota-madziara, chustkowego, zwodzonego oraz tańców narodowych: poloneza, mazura, kujawiaka, oberka czy krakowiaka. Zachwyceni koncertem uczniowie naszej szkoły wysłuchali utworów: „ Karolinka”, „ Szła dzieweczka”, „ Gdybym to ja miała”. Aktywnie uczestniczyli także w zabawie edukacyjnej na temat strojów ludowych, prowadzonej przez Katarzynę Grysko i Piotra Hankusa - artystów Zespołu „Śląsk”. Uczniowie niemal bezbłędnie rozpoznając elementy strojów ludowych, dobierali w pary artystów ubranych  w odpowiednie kostiumy, jak również z uwagą wysłuchali niezwykłych wspomnień o Profesorze Stanisławie Hadynie. W koncercie edukacyjnym Zespołu Pieśni i Tańca  „ Śląsk” uczestniczyli: Zastępca Prezydenta Miasta ds. Społecznych Wiesław Ciężkowski, pani Jolanta Motyka, była pani dyrektor SP nr 25, dyrektor Zespołu „ Śląsk” pan Zbigniew Cierniak i zastępca kierownika artystycznego pani Dorota Sitek, uczniowie, „ starszaki”  z przedszkola, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły. Znakomity koncert Zespołu „Śląsk” na długo pozostanie w naszej pamięci i sercu. opr. pani Agnieszka

Kangur Matematyczny w SP nr 25 w Chorzowie 
21 marca 2019 r. 14 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Międzynarodowego Konkursu - Kangura Matematycznego. Uczniowie rozwiązywali zadania w następujących kategoriach konkursowych:  w kategorii Maluch dla uczniow klasy III i IV, Beniamin dla klasy V i VI oraz Kadet dla najstarszych uczniów w szkole - z klasy VII i VIII. Zadania były naprawdę trudne, wymagały nie tylko ogromnej wiedzy matematycznej, ale także znacznego sprytu i umiejętności logicznego, przestrzennego myślenia. Każdy z uczestników konkursu otrzymał brelok- kulę do układania.                     Z niecierpliwością czekamy na wyniki! opr. pani Agnieszka
Konkurs miejski 
Gratulujemy naszej uczennicy Julii H. z klasy VIII, która otrzymała wyróżnienie w miejskim konkursie HIV AIDS zorganizowanym przez IV Liceum w Chorzowie.

Bal Karnawałowy 
25 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie, jak co roku, świetnie bawili się w rytm nowych i nieco starszych przebojów. Na balu nie zabrakło karnawałowych stylizacji, wspólnych, radosnych zabaw oraz słodkiego poczęstunku. opr. pani Agnieszka

Projekt  Wszystkie kolory świata

W Szkole Podstawowej 25 im. Stanisława Hadyny w Chorzowie realizowany był projekt „Wszystkie kolory świata”. Jest to projekt edukacyjny opracowany przez Polski Komitet Narodowy UNICEF. Celem UNICEF jest objęcie programem szczepień dzieci na całym świecie, tak by zredukować wskaźnik śmiertelności dzieci spowodowany chorobami tj. gruźlica, odra, tężec, polio. Projekt „Wszystkie kolory świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem braku dostępu do szczepień. Celami projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, zebranie środków na ratowanie życia dzieci min. w Afryce, Indii. Realizacja projektu poprzedzona była prezentacją oraz filmem przygotowanym przez UNICEF. Dzięki tym materiałom uczniowie zapoznali się z jego celem. Informacje na temat projektu zamieszczone zostały na stronie internetowej szkoły, podczas zebrań z rodzicami oraz uroczystości z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Ponadto w holu szkoły zostały rozmieszczone plakaty promujące UNICEF, informujące o kampanii, przybliżające kontynent afrykański oraz kulturę, obyczaje, życie dzieci w Indiach, Laosie. W akcję szycia charytatywnie laleczek zaangażowali się uczniowie, rodzice, babcie, nauczyciele oraz przyjaciele szkoły. Wszystkie laleczki do czasu licytacji wystawione zostały w holu naszej placówki. Laleczki budziły duże zainteresowanie, wzbudzały podziw wśród osób odwiedzających szkołę, wprowadziły do niej ciepłą       i rodzinną atmosferę.W dniu 26 lutego 2019 roku w szkole odbyła się zbiórka funduszy na szczepionki dla dzieci min. z Afryki, Indii podczas której zlicytowanych zostało 36 laleczek. W szkole w tym dniu odwiedzili i zakupili lalki m.in. przedstawiciele Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, radni Chorzowa, Świętochłowic, przedstawiciel Komisariatu Policji II w Chorzowie oraz wielu zaprzyjaźnionych ze szkołą osób. Wszystkie laleczki sprzedały się podczas szkolnej uroczystości. Laleczka w stroju górnika uzyskała najwyższą cenę – 300 złotych. Licytację przeprowadził w naszej szkole   w sposób profesjonalny prezenter - pan Przemysław Powroźnik z pomocą pani Mariola Korus. Przerwy między licytacjami uświetniały występy naszych uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie -„Murzynek Bambo po Śląsku”, taneczne – taniec romski „Serbianka”, wokalne: - piosenka „Zuzia lalka nieduża”, śpiew i gra naszej byłej uczennicy na bębenku oraz pokazy akrobatyczne  w wykonaniu naszych uczniów oraz dzieci z Domu Sportu  w Świętochłowicach. Podsumowując uroczystość pani dyrektor – Bożena Ligocka podziękowała wszystkim hojnym darczyńcom i ogłosiła zebraną kwotę, która wyniosła 2610 złotych. Każdy darczyńca otrzymał dyplom z podziękowaniem za udział w zbiórce UNICEF. Kwota uzyskana ze zbiórki oraz ilość wykonanych laleczek w naszej niewielkiej, kameralnej szkole przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania i wprawiła w zdumienie wszystkich. Dlatego uważamy to za duży nasz sukces. Kampania cieszyła się sporym zainteresowaniem i zdaniem organizatorów w pełni zrealizowała założone cele. Pozwoliła uczniom poszerzyć wiedzę na temat kultury innych krajów, wzbudzić wśród dzieci potrzebę pomocy najbardziej potrzebującym, co w dalszej konsekwencji może stać się zaczynem do zaszczepienia w nich postaw prospołecznych, wrażliwości na potrzeby innych. Ponadto kampania dostarczyła zabawy, wielu wrażeń, emocji, które udzieliły się nie tylko dzieciom, ale również nam dorosłym. opracował: koordynator akcji – Mariola K. pedagog szkolny

Zapraszamy Państwa na „ Dzień Wszystkich Kolorów Świata” 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ogólnoświatową pomoc dzieciom i zaangażowali się w szycie laleczek. Laleczki szyjemy do końca stycznia 2019 roku. Termin dla spóźnialskich do 7 lutego 2019 roku. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy wszystkich, rodziców,babcie, dziadków, ciocie, wujków, przyjaciół szkoły, społeczność lokalną na „Dzień Wszystkich Kolorów Świata" - na specjalne wydarzenie, podczas którego będą licytowane laleczki. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę,   a jednocześnie uratować życie dziecka przekazując na ten cel darowiznę. Koszt jednej szczepionki ratującej życie dziecka wynosi 10 złotych. Akcję przeprowadzimy 26 lutego 2019 roku o godzinie 16.30 (sala gimnastyczna). W imieniu całego grona pedagogicznego - koordynator akcji - pani Mariola - pedagog szkolny.

Podsumowanie osiągnięć uczniów uzyskanych w I półroczu roku szkolnego 2018/2019

1 lutego 2019 r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący osiągnięcia uczniów. Pani dyrektor wyróżniła klasę IV b, która osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole, mianowicie 4,57. Ponadto, wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie - uczniowie, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 4,75 oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskali: Emilka z klasy IV b średnia 5,27 oraz Filip i Weronika  z klasy VI, również 5,27. Pani dyrektor szkoły pogratulowała uczniom uzyskania tak znakomitych wyników  w nauce. Wyróżnieni uczniowie otrzymali publikację „ Połączył nas Hadyna”. Podczas apelu laureaci szkolnych konkursów: kolęd                   i pastorałek oraz plastycznego pt. „ Ilustracja do utworu Stanisława Hadyny” oraz wiedzy nt. życia i twórczości Patrona Szkoły otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie Wojtek i Robert            z klasy IV b oraz Szymon z klasy III wywalczyli III miejsce w Ligi Szachowej  o Puchar Prezydenta Miasta Chorzowa. Serdecznie wszystkim gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów!  opr. pani Agnieszka

Połączył nas Hadyna 

24 stycznia 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość związana   z wydaniem książki „Połączył nas Hadyna” opisującej współpracę szkół hadynowskich oraz instytucji i różnych podmiotów, które od lat łączy program „Połączył nas Patron”. Głównym organizatorem tego wydarzenia był Górnośląski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Pomysłodawcą  i autorem publikacji jest p. Jolanta Motyka. W spotkaniu brały udział delegacje ze szkół należących do rodziny szkół hadynowskich. Część artystyczną przygotowali uczniowie z naszej szkoły oraz szkoły z Piekar Śląskich. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele obecnych i byłych władz miasta Chorzowa, goście z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” , prezes i wiceprezes Zarządu Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Prezes MK PZKO w Cierlicku Kościelcu - Tadeusz Smugała oraz przyjaciele szkoły m.in. p. Zofia Dytko, p. Lech Motyka, a także wiele innych gości. Głównym punktem programu było wręczenie pierwszych egzemplarzy książki wszystkim gościom, a także podsumowanie dotychczasowej współpracy kształtującej się wokół postaci Stanisława Hadyny. Portret Profesora Hadyny zdobiący w ten dzień salę został specjalnie namalowany przez p. Marcela Koźlika, absolwenta naszej szkoły. Po uroczystości odbył się także wernisaż wystawy, której bohaterami są Żwirko i Wigura - polscy piloci, którzy zdobyli światową sławę w latach dwudziestych XX wiek i zginęli w katastrofie lotniczej. Wystawa przyjechała wraz z polskimi gośćmi z Zaolzia. opr. pani Teresa B.

Tydzień Patrona
 
Rok 2019 w województwie śląskim obchodzony jest jako Rok Stanisława Hadyny, wszechstronnego twórcy: kompozytora, dyrygenta, pedagoga i literata, a przede wszystkim założyciela i wieloletniego dyrektora Zespołu         i Tańca „ Śląsk”. Stanisław Hadyna popularyzował polską kulturę, zachowując ludowy charakter, tworzył nie tylko kompozycje 250 pieśni     i 30 tańców, w tym utwory dla Zespołu Śląsk, ale także nagradzane na świecie dzieła literackie: dramaty, powieści, reportaże, eseje, słuchowiska radiowe i audycje telewizyjne. Nasza szkoła, dumnie nosząca imię Stanisława Hadyny, jak co roku uroczyście obchodziła Tydzień Patrona. Podczas uroczystości uczniowie klasy V pod opieką pań nauczycielek: pani Agnieszki i pani Teresy, wystąpili  w montażu słowno- muzycznym poświęconym sylwetce wybitnego polskiego twórcy - Patrona Szkoły Stanisława Hadyny. Uczniowie przybliżyli najważniejsze fakty z życia profesora Stanisława Hadyny, jego dorobek twórczy i wybitne osiągnięcia, uzupełniając je wspomnieniami samego artysty i jego najbliższych.  Z uwagą i czcią wysłuchaliśmy znanych i cenionych utworów skomponowanych lub opracowanych przez Stanisława Hadynę m. in. Ondraszka, Trojaka, Helokanie, Szumi Jawor, jak również utwór Fryderyka Chopina „Walc cis- moll”. Podczas uroczystości obejrzeliśmy prezentacje multimedialną nt. „ Życia i twórczości profesora Stanisława Hadyny”, przygotowaną przez panią Agnieszkę. Podczas Tygodnia Patrona uczniowie przystąpili do szkolnych konkursów: plastycznego pt. „ Ilustracja do utworu Stanisława Hadyny” oraz wiedzy dotyczącej tego wybitnego twórcy. Na laureatów konkursów czekają dyplomy i nagrody rzeczowe. opr. pani Agnieszka
WYNIKI KONKURSÓW Z TYGODNIA PATRONA STYCZEŃ 2019
KONKURS PLASTYCZNY KLASY I – III 1 MIEJSCE Tomasz Kos kl. II 2 MIEJSCE Martyna Powroźnik kl. I 3 MIEJSCE Natalia Elsner kl. I WYRÓŻNIENIA: Mateusz Nowak, Emilia Wrzeszcz, Wiktor Oziębłowski, Amelia Redzimska, Nikola Jędrysik 
KLASY IV – VIII 1 MIEJSCE Jakub Goebel kl. IV B 2 MIEJSCE Karol Bednarski kl. IV B 3 MIEJSCE Aleksander Koszelnik kl. VI WYRÓŻNIENIA: Robert Wolski, Aleksandra Mozdyniewicz, Marek Dryja, Magdalena Górska, Michalina Ligocka, Kamil Swoboda 
KONKURS WIEDZY O PATRONIE KLASY I – III 1 MIEJSCE klasa I Emilia Śliwa, Natalia Elsner 2 MIEJSCE klasa III Zofia Krause, Alicja Mitas 3 MIEJSCE klasa II Amelia Redzimska, Tomasz Mozdyniewicz 
KLASY IV – VIII 1 MIEJSCE klasa V Marta Bańka, Kamil Gut 2 MIEJSCE klasa VI Dominika Dmoch, Fabian Buchacz 3 MIEJSCE klasa IV B Aleksandra Mozdyniewicz, Miłosz Koszelnik 4 MIEJSCE klasa VIII Olaf Majewski, Julia Hamilka 5 MIEJSCE klasa IV A Tamara Czeczota, Maja Kerner 6 MIEJSCE klasa VII Jessica Ptak, Vanessa Marczykowska GRATULUJEMY! (Nagrody zostaną wręczone 1 lutego na zakończenie I półrocza)

Jasełka i szkolny konkurs kolęd i pastorałek 

Dnia 21 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Już na początku grudnia uczniowie wzięli udział w przesłuchaniach i od tego czasu ćwiczyli swój repertuar, żeby jak najlepiej wypaść. Zanim rozpoczął się konkurs wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 22, które przedstawiły tradycyjne Jasełka. Następnie prezentowali się uczniowie wszystkich klas. Byli to soliści, duety oraz większe zespoły. Większość uczniów prezentowała kolędy i pastorałki  zpodkładem muzycznym, niektóre osoby dodawały element tańca, jeszcze inne ubogacały wykonanie odpowiednim strojem lub rekwizytami. Niektóre kolędy zostały zagrane na instrumentach min. fletach prostych, flecie poprzecznym, akordeonie. Jury w składzie p. Joanna Z.– emerytowana katechetka, ks. proboszcz Paweł B. oraz p. pedagog Mariola K. zdecydowali, że wszyscy wykonawcy zajmą miejsca od I do III oraz otrzymają wyróżnienia. Na zakończenie konkursu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. opracowała pani Teresa M. 

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

W grudniu 2018r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do akcji pt. „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, której celem jest uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi oraz rozwijanie umiejętności bezinteresownego dzielenia się tym, co posiadamy. W tym roku uczniowie oraz pracownicy szkoły przynosili zadbane maskotki, które trafiły do przedszkolaków. Jak zwykle jesteśmy dumni z hojności darczyńców, ponieważ udało się zebrać około stu większych i ponad sto mniejszych maskotek. Pierwsza partia maskotek została dostarczona przedszkolakom przez uczniów klasy 8, którzy z wielką chęcią odwiedzili młodszych kolegów i pracowników przedszkola. Mieli okazję porozmawiać i powspominać swój dawny pobyt w przedszkolu nr 22. Kolejne maskotki wręczyliśmy przedszkolakom podczas Szkolnego Konkursu Kolęd, na który były zaproszone dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję za otwartość  i umiejętność dzielenia się. Zachęcamy uczniów, rodziców i pracowników szkoły do dalszej współpracy. opracowała pani Teresa M.

Kiermasz Świąteczny

Tradycją już naszej szkoły jest Kiermasz Świąteczny, który odbył się przy wsparciu księdza proboszcza parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętej Rozalii w Chorzowie – Maciejkowicach. Uczniowie każdej klasy  z pomocą rodziców przygotowali stoiska, na których królowały świąteczne wypieki, przepiękne ozdoby – stroiki, świeczki, oryginalne bombki, kartki i inne drobiazgi, oczywiście ręcznie wykonane przez małych artystów. Tegoroczny Kiermasz Świąteczny przyciągnął sporo gości: uczniów, ich rodziców, absolwentów naszej szkoły i mieszkańców Maciejkowic. Przedświąteczny nastrój udzielił się wszystkim i nikt nie wrócił do domu bez świątecznego upominku. opr. pani Agnieszka

Mikołaj

Mikołaj zawitał do naszej szkoły 6 grudnia i jak, co roku przyniósł radość i słodkie upominki. Uczniowie naszej szkoły, w tym dniu uczestniczyli    w zachwycającym, mikołajkowym montażu słowno- muzycznym przygotowanym przez panie nauczycielki: panią Izabelę, Monikę i Anię, które same znakomicie wcieliły się w role śnieżynek.                            W przepięknym przedstawieniu wystąpili uczniowie z klas: I, II, III, IV i V. Uwagę widzów: uczniów i nauczycieli przykuły urocze, świąteczne przebrania występujących dzieci oraz niezwykle dopracowane układy choreograficzne, scenografia, taniec i śpiew. Przybyły do naszej szkoły Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom słodki upominek, ufundowany przez Radę Osiedla Maciejkowice. W tym dniu poczuliśmy magiczną, świąteczną atmosferę i z niecierpliwością oczekujemy zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. opr. pani Agnieszka

Dyskoteka Andrzejkowa

Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością oczekiwali na dyskotekę andrzejkową, która co roku odbywa się w SP nr 25. W tym roku uczniowie bawili się w rytm popularnych hitów muzycznych, a dzieci z młodszych klas zaprezentowali oryginalne andrzejkowe przebrania. Nie zabrakło ekscytujących wróżb, poczęstunku w klasach, wybornych humorów i świetnej opr. pani Agnieszka

Obchody 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

9 listopada 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość szkolną przygotowali uczniowie klas V-VIII, a nawet pierwszoklasiści pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego      i religii. Ważny moment upamiętniały wspólne pieśni patriotyczne, m.in.: „Rota”, „Piechota”, „Legiony” itp. Wykorzystaliśmy też elementy interaktywne, np. oryginalne przemówienie Józefa Piłsudskiego z 1914 roku, klasa VIII natomiast przygotowała układ tańca z flagami  i tańca nowoczesnego, jako pantomimę symbolizującą rozbiory Polski.O godzinie 11:11 włączając się do ogólnopolskiego programu „Rekord dla Niepodległej” odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego łącząc się tym samym z uczniami innych szkół, przedszkoli itp. w Polsce. Podniosła uroczystość z pewnością na długo zapadnie wszystkim  w pamięci. opr. pani Marta

Konkursy kształtujące postawy patriotyczne odbywające się w naszej szkole

W dniach poprzedzających 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zostały przeprowadzone  w naszej szkole trzy konkursy mające na celu kształtowanie postaw patriotycznych. Były to: konkurs literacki skierowany do uczniów klas V-VIII pt. „List do Ojczyzny", konkurs plastyczny dla klas I-IV pt. "Godło Polski - wyklejanka" oraz konkurs plastyczny dla uczniów klas starszych pt."Kotylion".  W konkursach wzięło udział wielu uczniów, ale najbardziej popularnym był konkurs plastyczny dla klas młodszych, na który wpłynęło ponad 50 prac. Wszystkie one zostały wyeksponowane na gazetkach klasowych oraz w centralnych miejscach szkoły. Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie w te wydarzenia. Podziękowania kierujemy również do rodziców, którzy motywowali i wspierali swoje dzieci. Oto nasi laureaci, z których jesteśmy bardzo dumni: laureaci konkursu literackiego „List do Ojczyzny” Miejsce I – Jakub kl. VI Miejsce II – Dominika kl. VI Miejsce III – Natalia kl. VI Wyróżnienie – Martyna kl.VI, laureaci konkursu plastycznego „Godło Polski – wyklejanka” Klasa I Miejsce I - Mateusz Miejsce II - Klaudia Miejsce III - Emilia Klasa II Miejsce I - Daniel Miejsce II - Zuzanna Miejsce III - Tomasz Wyróżnienie - Hanna Klasa III Miejsce I - Zofia Miejsce II - Oliwia Miejsce III - Nadia Klasa IV Miejsce  I - Aleksandra Miejsce II - Emilia Miejsce III - Liliana, laureaci konkursu plastycznego „Kotylion” Miejsce I – Emilia kl. V Miejsce II – Jessica kl.VII  Miejsce III – Oliwia kl. V Wyróżnienie – Olaf kl.VIII Wyróżnienie – Mateusz kl.VIII. opr. pani Teresa 

Bieg Niepodległościowy

Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w Biegu Niepodległościowym - 100 okrążeń na 100 - lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu obowiązywał biało-czerwony strój, uczniowie mogli przynieść flagi, koszulki z napisem Polska, biało - czerwone czapki i szaliki.

Uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej

11października 2018 r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie z klasy V pod opieką pań Marioli i Teresy przygotowali montaż słowno- muzyczny, którego tematem przewodnim była praca nauczyciela, na co dzień ciężka, dająca jednak sporo satysfakcji i pomimo wszelkich trudności dostarczająca wielu szczęśliwych chwil w życiu. W humorystyczny sposób uczniowie przedstawili swoje zachowania podczas lekcji i przerwy, nierzadko odbiegające od szkolnej rzeczywistości.  W ramach akcji samorządu szkolnego uczniowie przyznali wszystkim nauczycielom medale za wzorową pracę i pełną zaangażowania postawę. Najważniejszą częścią uroczystości było wystąpienie pani dyrektor i wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom  i pracownikom obsługi, którzy w roku szkolnym 2017/2018 włożyli szczególny trud  w rozwój edukacji i sprawne funkcjonowanie szkoły. Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom za codzienną pracę i złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej. opr. pani Agnieszka

Uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej

W poniedziałek 1 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Bożeny Ligockiej, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawcą przedstawili montaż słowno – muzyczny, zaś klasy pierwszej przedstawili program artystyczny,          w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 25 im. Stanisława Hadyny w Chorzowie. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zostali zaproszeni na słodki upominek wraz z rodzicami i przybyłymi gośćmi do swojej klasy. opr. wychowawca klasy I  Renata P.

Zjazd szkół hadynowskich w Koszęcinie

26 września uczniowie SP 25 w Chorzowie - nasi szkolni artyści z zespołu „ Mały Chorzów” uczestniczyli  w uroczystościach w Koszęcinie, siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Obchodzono urodziny Profesora Stanisława Hadyny, twórcy Zespołu. W uroczystościach wzięli udział uczniowie ze szkół, których patronem jest Stanisław Hadyna. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wokalnych i tanecznych.

V Rajd Szkolny

Tradycją już w naszej szkole są coroczne rajdy, w których uczestniczą wszyscy uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły. Celem tegorocznego rajdu było poznanie pięknych zakątków przyrodniczych i pomników pamięci znajdujących się na Wyżynie Krakowsko- Częstochowskiej. W trakcie podróży zapoznaliśmy się z historią i atrakcjami: Siewierza, Koziegłów, Żarek.W trakcie samej wędrówki po Parku Krajobrazowym „ Orlich Gniazd” urzekły nas ciekawe formy krasu podziemnego  i powierzchniowego,  w szczególności Brama Twardowskiego - pomnik przyrody w Rezerwaci„Parkowe”,charakterystyczny  i potężny ostaniec skalny z otworem przypominającym bramę. Ostaniec ten, a raczej jego tajemniczy otwór związany jest wg legendy ze słynnym czarodziejem krakowskim Panem Twardowskim, który niegdyś uciekał tędy na kogucie przed diabłem. To jedna z popularniejszych skałek całej Jury. Nasyciliśmy się pięknem przyrody odpoczywając w kompleksie źródliskowym Zygmunta  i Elżbiety w Złotym Potoku. Nazwę nadał im przebywający tutaj z rodziną w 1857 r. poeta polskiego romantyzmu Zygmunt Krasiński. Ciekawostką jest fakt, iż żyje tutaj wypławek kątogłowy i kiełż zdrojowy. W granicach Parku Orlich Gniazd znajduje się obszar Natura 2000 (Ostoja Złotopotocka), która obejmuje dolinę górnej Wiercicy wraz z jej obszarem źródliskowym oraz okoliczne wzgórza, zbudowane  z utworów górnojurajskich, łącznie 2700 ha. Jaskinie, dąb szypułkowy (pomnik przyrody), Grota Niedźwiedzia, ostańce, jaskinie, leje i studnie krasowe przeniosły nas wszystkich w magiczną, bajkową wręcz krainę. Podczas rajdu zobaczyliśmy ważne z punktu widzenia historii Polski miejsca: obelisk  „ Ponurego” - pomnik pamięci walk oddziału Armii Krajowej pod dowództwem kpt. Jerzego Karpińskiego „Ponurego” oraz mogiłę mjr J. Wrzoska, skromny obelisk wtopiony w wapienną skałę. Podziwialiśmy Park Pałacowy i Pałac Raczyńskich w Złotym Potoku oraz zwiedziliśmy Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego. Podczas rajdu pogoda dopisała, była przepiękna słoneczna pogoda. Na początku wędrówki uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły zostali poczęstowani pączkami, a potem gdy zmęczenie i głód dały o sobie znać, nawet najwytrwalszym uczestnikom rajdu, z prawdziwą przyjemnością spożyliśmy ufundowane dla nas kiełbaski, po czym w radosnych nastrojach wróciliśmy do Chorzowa. V rajd szkolny był niezwykle udany                          i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. opr. p. Agnieszka  i p. Robert

V Rajd Szkolny 2018 - relacja uczennicy klasy VI

Cała szkoła w tym roku pojechała na rajd na Jurę Krakowsko- Częstochowską. Byliśmy w parku krajobrazowym            i widzieliśmy ostańce wapienne czyli skały z okresu polodowcego. Szliśmy przez las, niektórzy spróbowali liście szczawika zajęczego, który jest używany jako ozdoba do dań, ponieważ ma smak cytrusowy. Ci co byli chętni wdrapali się na skałę, by zobaczyć pomnik. Następnie udaliśmy się do Groty Niedźwiedziej. Po grocie poszliśmy zobaczyć strumyk- Złoty Potok. Nazwa wzięła się z legendy o mistrzu Twardowskim. Zatrzymaliśmy się w gospodzie, gdzie młodsze klasy dostały kiełbaski, a starsze udały się do pałacu Zygmunta Krasińskiego.Zobaczyliśmy pamiątki poety i jego rodziny. Gdy skończyliśmy zwiedzać, to wróciliśmy do gospody i zjedliśmy kiełbaski. Młodsze klasy pojechały szybciej, a starsze musiały poczekać. Wszyscy wrócili przed 18.00 myślimy, że zadowoleni. To był udany rajd. opr. Dominika z klasy VI

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

3 września 2018 roku odbyło się w naszej Szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii przygotowanej przez panią mgr Annę Mozdyniewicz wraz z uczniami klasy III oraz we mszy świętej w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętej Rozalii, podczas której ksiądz proboszcz Maciejkowic Paweł Bul udzielił wszystkim przybyłym wiernym błogosławieństwa Bożego oraz poświęcił tyty naszych pierwszoklasistów. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Pani Dyrektor Szkoły mgr Bożena Ligocka powitała wszystkich bardzo serdecznie, w szczególności uśmiechniętych uczniów klasy pierwszej, przybyłych wraz z dumnymi i przejętymi rodzicami. Pani Dyrektor wspomniała także o zmianach w systemie edukacji, które wynikają z nowej podstawy programowej obowiązującej w klasie II, V   i VIII oraz dzienniku elektronicznym Librus, który od roku szkolnego 2018/2019 będzie jedynym obowiązującym w szkole dziennikiem lekcyjnym.Przedstawione zostały poszczególne klasy wraz z wychowawcami:  klasa I wychowawczyni mgr Renata Pisarek, klasa II wychowawczyni mgr Anna Fiołka, klasa III  wychowawczyni mgr Anna Mozdyniewicz, klasa IV a wychowawczyni mgr Anna Klimek, klasa  IV b wychowawczyni mgr Monika Toporek, klasa V wychowawczyni mgr inż. Teresa Białowąs, klasa VI wychowawczyni mgr Marta Androsiuk,  klasa VII wychowawczyni mgr Izabela Nowak, klasa VIII wychowawczyni mgr Teresa Michalska. Po oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie zapoznali się z przyszłymi prawami i obowiązkami oraz planem lekcji; po czym w dobrych, jeszcze wakacyjnych nastrojach wszyscy udali się do domów. opr. pani Agnieszka

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
Klasy IV-VIII przychodzą do szkoły na godzinę 9.00 (sala gimnastyczna) O godz. 10.00 udają się do kościoła na Mszę Świętą.
Klasy I- III rozpoczynają rok szkolny Mszą Świętą w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętej Rozalii o godz. 10.00 Po mszy dzieci (kl. I-III) wraz z rodzicami i wychowawcami udają się do szkoły na akademię rozpoczynającą rok szkolny ok. godz. 11.00  Zapraszamy!!!

Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych Informacja o przetwarzaniu danych osobowych na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679   z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych  i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych) Dz.U.UE .L 2016.119,1 ( dalej: RODO) informujemy, że: Administratorami danych osobowych jest: Szkoła Podstawowa Nr 25 im. Stanisława Hadyny Chorzów 41-508 ul. Główna 21 Tel. 32 245 91 09 mail: sp25chorzow@wp.pl Inspektorem Ochrony Danych jest: Zdzisław Korzuch       tel. 508 534 287

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 

22 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Chorzowie uroczyście obchodziliśmy zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Oficjalną część uroczystości stanowiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród uczniom z 100 % frekwencją. Ponadto, wyróżnieni i nagrodzeni zostali laureaci konkursów: Miejskiego Konkursu z Języka Angielskiego           i Regionalnej Bytomskiej Olimpiady z Języka Angielskiego, szkolnego konkursu czytelnictwa, frazeologicznego, słownikowego z języka angielskiego, zbiórki surowców wtórnych. Przedstawieni zostali najlepsi szachiści szkoły oraz uczniowie, którzy poprzez swoją wzorową postawę i pełne zaangażowanie w pracę świetlicy szkolnej zyskali miano              „ wzorowego świetlika”. Uczniowie naszej szkoły - członkowie szkolnego zespołu Mały Chorzów również otrzymali nagrody za osiągnięcia artystyczne - sukcesy taneczne i wokalne oraz znakomite reprezentowanie placówki podczas uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Najlepszym uczniem SP 25 została Natalia, uczennica klasy VI, która uzyskała średnią ocen 5,73 i zachowanie wzorowe. Rada Rodziców szkoły doceniając osiągnięcia uczennicy w nauce przyznała jej nagrodę, uroczyście wręczoną podczas akademii. Artystyczną część uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/ 2018 przygotowali uczniowie z klas V   i VI wraz z paniami nauczycielkami: panią Martą i Katarzyną. Tematem przewodnim montażu słowno-muzycznego były anegdoty prezentujące szkolną codzienność oraz futurystyczną wizję szkoły w przyszłości, całkowicie odmienną od współczesnych zasad jej funkcjonowania. Po oficjalnej i artystycznej części uroczystości oraz życzeniach udanych i bezpiecznych wakacji, skierowanych do dzieci przez Panią Dyrektor, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali długo wyczekiwane świadectwa, promujące do następnej klasy. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018 poprzedziła Msza Święta w maciejkowickim kościele, podczas której ksiądz proboszcz podziękował wszystkim uczniom i ich rodzicom, nauczycielom, Pani Dyrektor                          i pracownikom SP nr 25 za wspólnie spędzony rok szkolny i udzielił błogosławieństwa Bożego na okres wakacji. opr.  pani Agnieszka

Dzień Sportu 

14 czerwca 2018r. odbył się w naszej szkole długo oczekiwany przez wszystkich uczniów Dzień Sportu. Podczas Dnia Sportu rozgrywany był turniej piłki nożnej klas młodszych i starszych, turniej siatkówki i  „ Dwóch ogni” klas I- III. Uczniowie uczestniczyli też w konkurencjach indywidualnych: rzut do celu, bieg na 60 m, hula-hop, skakanka, odbicia piłki siatkowej, żonglerka, rzut piłką lekarską oraz skok w dal. W meczach piłki nożnej w klasach młodszych I-III miejsce I zajęła klasa III a, miejsce II klasa II i miejsce III klasa III b. W klasach IV- VII miejsce I wywalczyli uczniowie z klasy VI, II z klasy V , a III miejsce uczniowie z klasy VII. Laureaci indywidualnych konkurencji oraz klasowych rywalizacji otrzymali nagrody. Gratulujemy sportowych osiągnięć! opr. pani Agnieszka

Dzień Dziecka w naszej szkole

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie obejrzeli baśń o prawach dziecka oraz pokazy mody uczniowskiej i bajkowej. W role modeli i modelek wcielili się uczniowie z klasy IV a, IV b i VI . Na uwagę zasługuje fakt, iż Wanda nie tylko wykonała projekty graficzne strojów, ale także uszyła kurtkę według własnego projektu, którą następnie zaprezentowała szkolnej społeczności. Inscenizacja baśni o prawach dziecka przybliżyła uczniom tematykę praw dziecka, zgodnie z przyjętą              w 1989r. Konwencją o Prawach Dziecka, ratyfikowaną również przez Polskę. Baśń obejmowała trzy akty: Kopciuszek, Księżniczka na ziarnku grochu i Czerwony Kapturek. Każdy akt promował przestrzeganie praw dziecka: m. in. prawo dzieci do życia bez przemocy oraz do wypoczynku i do informacji. Uroczystość przygotowała pani Agnieszka,   a w inscenizacji baśni znakomicie wystąpili uczniowie z klas VI i VII. Zaprezentowaną baśnią oraz pokazami mody uczniowie szkoły byli zachwyceni i już czekają na przyszłoroczne atrakcje związane z obchodami Dnia Dziecka. opr. pani Agnieszka

Rozgrywki sportowe uczniów SP 25 na Stadionie Ruchu w Chorzowie

7 czerwca 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie „ Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic”. Program promujący bezpieczne kibicowanie realizowany był na stadionie Ruchu w Chorzowie, gdzie młodzi piłkarze - uczniowie chorzowskich szkół podstawowych rozgrywali mecze piłki nożnej. Rywalizacje sportowe były bardzo zacięte, do walki o podium stanęły drużyny z 10 szkół, już wcześniej wyłonionych w rozgrywkach piłki nożnej odbywających sie w MOSiR w Chorzowie. Poziom sportowej rywalizacji był naprawdę wysoki, podobnie jak występy artystyczne szkolnych cheerleaderek. Jury oceniało kibicowanie swojej drużynie podczas rozgrywanych meczy oraz oprawę artystyczną meczu. Występ uczennic z naszej szkoły zachwycił gimnastycznymi układami choreograficznymi i profesjonalizmem. Drużyna sportowców z naszej szkoły zajęła III miejsce w programie otrzymując puchary i nagrody, a uczeń klasy VII Dominik został wytypowany jako najlepszy zawodnik rozgrywanych meczy. Program „ Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic” jest przedsięwzięciem, w który zaangażowani są uczniowie chorzowskich szkół, przedstawiciele instytucji Policji, Straży Miejskiej, klubów sportowych, MOSiR, piłkarze i kibice Ruchu. opr. pani Agnieszka

Minecraft czyli o złożach surowców oraz ich wydobyciu i wykorzystaniu w realnym świecie

10 maja 2018 r. w naszej szkoła odbyła się niezwykle ciekawa prelekcja nt. Minecrafta - ulubionej gry komputerowej dzieci  i młodzieży. Gra odniosła sukces na całym świecie, obecnie sprzedaje się nawet przedmioty z nią związane: książki, zabawki, i tematyczne klocki Lego. Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów w losowo generowanym świecie gry. Gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce oraz wytwarzać przedmioty. Pracownicy Politechniki Śląskiej omawiając grę nawiązali do złóż surowców oraz ich wydobycia i wykorzystania w realnym świecie. Uczniowie mogli zobaczyć prawdziwe kamienie szlachetne ukryte w szkatułach, zupełnie jakby stali się częścią gry toczącej się jednak w realnym świecie. opr. Agnieszka Malinowska

Osiągnięcia uczniów naszej szkoły 

10 maja 2018r. odbył się w naszej szkole apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Laureaci konkursów organizowanych w ramach obchodów Tygodnia Ziemi oraz Dnia Śląskiego Bajtla otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyróżnieni zostali także laureaci i uczestnicy konkursów pozaszkolnych: dyktanda  „ Corrida Ortograficzna”, miejskiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Wiesławy Szymborskiej i innych noblistów, konkursu „ Z językiem polskim za pan brat”, regionalnego konkursu „ Mistrzowie Logiki”, regionalnej Olimpiady z Języka Angielskiego, konkursu Piosenki Anglojęzycznej, konkursu regionalnego „Mistrz Śląskiej Godki”. Ponadto, konkursu miejskiego  „ Dzieciaki na szóstkę” i „ Z matematyką za pan brat”, w którym brali udział uczniowie klas III. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli także znaczące miejskie sukcesy sportowe, mianowicie zajęli II miejsce w rozgrywkach tenisa stołowego i IV miejsce w piłce ręcznej. Uczniowie otrzymali słodkie nagrody - motywujące do dalszej pracy i podejmowania współzawodnictwa z uczniami innych szkoł. Gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom życząc dalszych sukcesów. opr. Agnieszka Malinowska

Dzień Śląskiego Bajtla 7.05.2018 

W tym roku nasz szkolny „Dzień Śląskiego Bajtla” obchodziliśmy w radosnym nastroju w pierwszym dniu po długim weekendzie majowym. Można było przynieść do szkoły swoje ulubione maskotki. Niektóre z nich osiągały olbrzymie rozmiary, ale pomieściliśmy się razem bez przeszkód. Elementem rywalizacji był konkurs plastyczny pod hasłem „Łobleczynie, czyli ubranie”. Praca musiała zawierać przynajmniej 10 słówek śląskich. Podsumowanie konkursu odbyło się 10 maja. opr. Teresa Białowąs

Kolejny sukces naszej uczennicy
Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza uczennica Magdalena Walter, zajęła II miejsce w jubileuszowej X edycji prestiżowego konkursu „Zapomniane zabytki …”. Konkurs ten, organizuje Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Rybniku, a patronat honorowy objął nad nim Marszałek Województwa pan Wojciech Saługa. Oprócz Magdy, w konkursie tym wzięli udział uczniowie z powiatów: rybnickiego, mikołowskiego, wodzisławskiego, gliwickiego, jastrzębskiego i raciborskiego. Swoją pracę Magda przygotowywała pod opieką pana mgr Roberta Matusiaka. Serdecznie gratulujemy! 

Młodzież czyta dzieciom - w ramach akcji promującej czytelnictwo uczniowie ZSB propagują czytanie wśród najmłodszych.

Program „ Bezpiecznie kibicuję - mądrze dopinguję - młody kibic”

Uczniowie naszej Szkoły biorą udział w programie „ Bezpiecznie kibicuję- mądrze dopinguję- młody kibic”. Celem programu jest przeciwdziałanie agresji w sporcie, na stadionach i w szkole. Istotne jest kształtowanie postaw tolerancji                           i poszanowanie wobec innych kultur, religii i rasy,  a przede wszystkim nauka kulturalnego dopingu w sporcie oraz uświadomienie młodym ludziom, czym jest i jaką rolę pełni bezpieczeństwo podczas masowych imprez sportowych.               W przedsięwzięcie zaangażowane są szkoły, przedstawiciele instytucji Policji, Straży Miejskiej, klubów sportowych, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, jak również samych piłkarzy  i kibiców Ruchu. Uczniowie klasy VI i VII naszej Szkoły rozegrali zwycięskie mecze piłkarskie z uczniami z SP nr 34 i SP nr 29, i w nagrodę zagrają na Stadionie Ruchu. Oprawę artystyczną meczu przygotowały nasze znakomite szkolne cheerleaderki, które zaprezentowały dynamiczne układy taneczne, dopingujące piłkarzy SP nr 25 do walki o zwycięstwo. Piłkarskie rozgrywki zakończyło spotkanie z piłkarzami Ruchu. opr. Agnieszka Malinowska

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 19.03-21.03.18r. odbyły się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Tematem przewodnim były dary, którymi zostaliśmy obdarowani przez Boga, w tym wszystkie talenty i uzdolnienia. Jeszcze przed rekolekcjami zostały zaproponowane uczniom trzy konkursy pt. "Dary, którymi obdarzył mnie Dobry Bóg" – literacki, plastyczny oraz fotograficzny. Uczniowie wykonali przepiękne i wzruszające prace, za które zostali nagrodzeni na zakończenie rekolekcji. Również przed rekolekcjami została ogłoszona akcja charytatywna, podczas której uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły mogli wesprzeć finasowo dzieci cierpiące głód na Madagaskarze. Dar serca społeczności naszej szkoły wyniósł ponad 400zł. O tym, jak ważne jest uwrażliwianie dzieci na pomoc innym świadczą liczne zapytania, kiedy będzie kolejna taka akcja w naszej szkole. Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczął się w kościele, gdzie nauka rekolekcyjna ks. proboszcza oparta była na "Przypowieści o talentach", którą na początek przeczytał nasz uczeń i ministrant Fabian. Podczas nauki ks. proboszcz rozmawiał z dziećmi oraz uczył ich nowych piosenek. Zakończyła się ona adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której modlitwę prowadzili uczniowie klasy V. W tym też dniu uczniowie klas starszych mieli okazję skorzystać         z sakramentu pokuty. Po powrocie do szkoły każda klasa miała zajęcia z wychowawcami, podczas których uczniowie dyskutowali o swoich zdolnościach oraz wykonywali plakaty związane z tematem rekolekcji. W klasach młodszych uczniowie klasy VII prowdzili grę w statki o tematyce religijnej oraz przeprowadzili konkurs wiedzowy. W klasach starszył odbył sie konkurs, który cieszy się ogromną popularnością o tytuł Mistrza posługiwania się Pismem Świętym. Drugi dzień rekolekcji rozpoczął się również w kościele, gdzie oprócz nauki ks. proboszcza miało miejsce nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzili ministranci oraz przedstawiciele każdej klasy. Na koniec do spowiedzi przystąpili uczniowie klas III i IV.  W tym dniu w szkole odbył się konkurs "Mam Talent", który idealnie wpisał się w tematykę tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Wystąpiło ok.30 uczniów, którzy zaprezentowali swoje różnorakie zdolności i umiejętności. Najwięcej było talentów wokalnych, tanecznych oraz gimnastycznych. Ostatni dzień rekolekcji cała szkoła spędziła              w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie oprócz zwiedzania, wszyscy wzięli udział we Mszy św., podczas której modlono się za uczniów i ich rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły. Wielką atrakcją dla dzieci był zakup pamiątek oraz wadowickich kremówek. Po rekolekcjach odbył się uroczysty apel, na którym wręczono dyplomy oraz nagrody uczniom, którzy brali udział w licznych konkursach. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie oraz dobre zachowanie w kościele, szkole oraz w czasie pielgrzymki do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, a wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły za wsparcie w tym szczególnym czasie. opr. Teresa Michalska
Laureaci konkursów rekolekcyjnych: Konkurs fotograficzny pt. "Dary, którymi obdarzył mnie Dobry Bóg" Miejsce I: Julia Hamilka, Szymon Lyska, Michalina Ligocka, Kinga Jazowska, Tadeusz Gierlicki, Piotr Gierlicki. Konkurs plastyczny pt. "Dary, którymi obdarzył mnie Dobry Bóg" Miejsce I: Kinga Jazowska, Tomasz Mozdyniewicz, Aleksandra Mozdyniewicz, Piotr Gierlicki, Tadeusz Gierlicki. Konkurs literacki pt. "Dary, którymi obdarzył mnie Dobry Bóg" Miejsce I: Filip Hornik, Piotr Gierlicki, Monika Skubała, Wojciech Rojek, Jessica Ptak, Kinga Jazowska. Konkurs o tytuł Mistrza posługiwania się Pismem Świętym dla uczniów kl.IV-VII: Dawid Wysokiński, Kinga Jazowska, Maria Basiak, Fabian Buchacz, Karolina Żywiecka. Konkurs wiedzy religijnej dla uczniów kl.I-III Miejsce I: Miłosz Koszelnik, Zuzanna Suska Miejsce II: Emilia Brusik, Wojtek Rojek Miejsce III: Weronika Kołodziej, Marek Dryja, Robert Wolski, Blanka Sokolik. 

Chorzowski Festiwal Nauki 

13 marca uczniowie klasy VII wzięli udział w 10 Chorzowskim Festiwalu Nauki. Uczestniczyli  w ciekawych warsztatach pt.     „ Ścisnąć i nie ruszyć czyli o twierdzeniu Banacha” oraz w wykładzie „ Teraz Polska – matematycznie”, odbywająch się  w Miejskim Domu Kultury w Chorzowie. Zajęcia zorganizowane zostały przez Śląski Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. opr. Agnieszka Malinowska

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 

15 marca 2018r. uczniowie naszej szkoły przystąpili, kolejny już raz do Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. W tym roku szkolnym w konkursie wzięło udział 18 uczniów, odpowiednio z klas IV, V, VI i VII. W kategorii konkursu „Maluch” brali udział uczniowie z klas IV: Damian Goebel, Piotr Gierlicki, Daniel Pałka, Dawid Wysokiński, Kinga Jazowska, Michalina Ligocka, Emilia Penarska, Maria Basiak, w kategorii „Beniamin” uczniowie z klasy V i VI: Weronika Pietrzyk, Aleksander Koszelnik, Mateusz Jankowski, Karolina Żywiecka, Magdalena Walter, Kamil Swoboda, Natalia Sokolik oraz w „ Kadecie” uczniowie klasy VII: Olaf Majewski, Mateusz Ptak i Dominik Urbaniak. Każdy z uczestników konkursu otrzymał logiczną zabawkę     z drutu. Ucznowie z niecierpliwością oczekują na wyniki konkursu. opr. Agnieszka Malinowska

Walentynki 

W Walentynki w naszej szkole obowiązywał czerwony kolor ubioru. Mile widziane były walentynkowe dodatki: opaski z serduszkami, okulary, czerwone baloniki itp. Na tablicy przy szatni zainteresowani uczniowie mogli wypisać życzenia dla ukochanej lub ulubionej osoby. Każda klasa mogła wziąźć udział w walentynkowej sesji fotograficznej, a to za sprawą  „ Fotobudki”, uwielbianej przez naszych uczniów. W szkole działała też walentynkowa poczta. opr. Agnieszka Malinowska

Podsumowanie I półrocza roku szkolnego 2017/2018

26 stycznia 2018r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2017/2018, podczas którego pani dyrektor szkoły Bożena Ligocka przedstawiła wyniki klasyfikacji śródrocznej. Z dumą podkreśliła fakt, iż średnia ocen w szkole wyniosła 4,3, co świadczy o dużym zaangażowaniu uczniów w proces uczenia się. Wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki   w nauce, w klasach IV-VII średnią ocen powyżej 4,75 i zachowanie wzorowe lub bardzo dobre: w klasie IV a - Dawid Wysokiński średnia ocen 5,18 zachowanie wzorowe, Kamil Gut 4,9 zachowanie wzorowe i Damian Goebel 4,81 zachowanie wzorowe, w klasie IV b - Maria Basiak średnia ocen 5,27 zachowanie wzorowe, Kinga Jazowska 5,00 zachowanie wzorowe, Michalina Ligocka 4,90 zachowanie wzorowe   i Oliwia Kuczera 4,90 zachowanie bardzo dobre, w klasie V - Weronika Pietrzyk średnia ocen 5,09 zachowanie wzorowe, Filip Hornik 5,09 zachowanie bardzo dobre, Rafał Mazur 5,09 zachowanie bardzo dobre, Mateusz Jankowski 5,00 zachowanie bardzo dobre, Dominika Dmoch 5,00 zachowanie bardzo dobre i Igor Drzensla 4,82 zachowanie bardzo dobre, w klasie VI - Natalia Sokolik średnia ocen 5,5 zachowanie wzorowe, Karolina Żywiecka 5,4 zachowanie wzorowe, Magdalena Walter 5,2 zachowanie wzorowe i Kamil Swoboda 5,0 zachowanie bardzo dobre, w klasie VII – Olaf Majewski 5,14 zachowanie wzorowe, Julia Hamilka 5,07 zachowanie wzorowe i Monika Skubała 4,93 zachowanie wzorowe. W młodszych klasach I-III wyróżnieni zostali uczniowie, którzy znakomicie opanowali umiejętności pisania i liczenia. Najwyższą średnią ocen w szkole: 5,5 i wzorowym zachowaniem może pochwalić się uczennica klasy VI Natalia Sokolik. Podczas apelu wyróżnieni również zostali uczniowie, którzy uzyskali najwyższą frekwencję. Ponadto, dzieci które wzorowo zachowywały się na świetlicy szkolnej, otrzymały dyplomy wzorowego Świetlika i nagrody. Nagrodzeni zostali laureaci szkolnych konkursów odbywających się w ramach obchodów Tygodnia Patrona, konkursu na projekt sukienki oraz multimedialnego konkursu matematycznego „ Z matematyką w szeroki świat”. Wszyscy wyróżnieni uczniowie stali się przykładem do naśladowania dla pozostałych uczniów naszej szkolnej społeczności. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! opr. Agnieszka Malinowska

Dzień Babci i Dziadka Dnia 

22 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt, którzy przygotowali dla nich wspaniały program artystyczny. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Bożena Ligocka, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła życzenia wszystkim babciom i dziadkom. W sali gimnastycznej dzieci, pod kierunkiem wychowawczyń klas młodszych, przedstawiły piękny program artystyczny. Oprócz montażu słowno - muzycznego, szanowni goście obejrzeli także pokaz taneczny w wykonaniu dzieci  z klasy IIIb. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. opr. Anna Mozdyniewicz 

Bal karnawałowy

17 stycznia 2018r. uczniowie SP nr 25 w Chorzowie uczestniczyli w balu karnawałowym. Uczniowie klas młodszych I-III bawili się                  w niecodziennych karnawałowych przebraniach,  a super zabawę prowadził profesjonalny, zatrudniony na tą okoliczność wodzirej.           W trakcie balu odbywały się gry i zabawy, oczywiście do największych przebojów. Uczniowie klas IV-VII bawili się równie dobrze, a wodzirejem i didżejem byli sami nauczyciele i uczniowie. opr. Agnieszka Malinowska

Konkurs  - Jasełka w Chorzowskim Centrum Kultury

Dnia 9.01.18r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie Jasełek organizowanym przez Chorzowskie Centrum Kultury oraz w Gimnazjum nr 10 w Chorzowie. W konkursie nasza grupa zajęła II miejsce w swojej kategorii i została zaproszona na uroczystą galę w dniu 10.01.18r. W drugim dniu na gali zaszczycili nas swoją obecnością rodzice, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie dzieci do występu oraz w skompletowanie strojów. W zamian mogli obejrzeć wspaniały występ swoich dzieci, jak i pozostałych naszych aktorów. W sumie wystąpiło 31 uczniów naszej szkoły z klasy IIIb, IVa, IVb oraz V. Na pochwałę zasługują wszyscy: pięknie śpiewające (również solo)                  i recytujące Anioły, Maryja z Józefem, Pasterze, Trzej Królowie, Król Herod, Dworzanin oraz wyjątkowo uzdolniony Diabeł. Serdecznie dziękujemy wszystkim występującym, nie tylko za wspaniałą grę aktorską, ale za bardzo dobre zachowanie w czasie przygotowań, za cierpliwość, za wszelką pomoc w przygotowaniu scenografii. Wspaniale jest pracować z tak zdolnymi i zangażowanymi uczniami :) Dziękujemy również rodzicom za obecność i wszelką pomoc. opr. Teresa Michalska i Anita Kantorska

Tydzień Patrona Szkoły

Tegoroczny Tydzień Patrona odbył się pod hasłem „ Nabór do Zespołu Śląsk”. Uroczystość nawiązała do kulisów powstawania Zespołu Piesni i Tańca „ Śląsk” zwanego także „ Słoneczną Republiką”, założonego przez Stanisława Hadynę w 1953 r. w Koszęcinie. Uczniowie klasy VI podczas uroczystej akademii przypomnieli najważniejsze fakty związane  z tworzeniem Zespołu, organizacją jego działalności i występami, które odbywały się niemal na całym świecie wzbudzając powszechny zachwyt i entuzjazm widzów. W ramach Tygodnia Patrona, uczniowie szkoły pracując zespołowo, zupełnie jak artyści Zespołu „ Śląsk”, przystąpili do konkursu plastycznego, muzycznego oraz wiedzy o Patronie i Zespole Pieśni i Tańca „ Śląsk”. Konkurs plastyczny wymagał od uczniów wykonania dowolną techniką plakatu klasowego pt. „ Nabór do Zespołu Śląsk” ; uczniowie wykonali przepiękne, kolorowe prace i doprawdy wybór lauretów był niezmiernie trudny. W konkursie plastycznym I miejsce zajęła klasa VI, II miejsce klasa II, III miejsce klasa IV b i I. W konkursie wiedzy, bazującym  w dużej mierze na wiadomościach podawanych podczas przedstawienia, I miejsca zajęły klasy III a i V. Konkurs muzyczny polegający na przedstawieniu wybranych utworów Profesora Stanisława Hadyny odbył się podczas uroczystej akademii poświęconej Patronowi.  W skladzie jury zasiadła pani dyrektor Szkoły Bożena Ligocka oraz panie nauczycielki Izabela Nowak i Monika Toporek. Uczniowie wykazali się nie lada talentem muzycznym; I miejsce zajęła klasa IV a i V, a II miejsce klasy II, VI    i I. Uczniowie otrzymają nagrody za włożony trud  i ogromne zaangażowanie w organizowane konkursy. Pracując zespołowo klasa VI zwyciężyła drużyny z innych klas i  w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. Podczas uroczystej akademii uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą zdjęcia artystów z Zespołu „ Śląsk” z różnych okresów działalności. Tydzień Patrona Szkoły przygotowały panie nauczycielki: Teresa Białowąs i Agnieszka Malinowska. Korzystając z dostępności sprzętu audiowizualnego pani Agnieszka Malinowska zaprezentowała wyniki szkolnego konkursu multimedialnego pt. „ Matematyka w otaczającym nas świecie” Oceniana była różnorodność spostrzeżeń, pomysłowość, poprawność merytoryczna i sposób wykonania w programie Power Point. Najciekawsze prezentacje przedstawiające „ matematykę” w kontekście dyscyplin sportowych, wyposażena domu oraz prawidłowości w przyrodzie zaprezentowane zostały uczniom całej szkoły, wzbudzając ciekawość i nie lada emocje, szczególnie wśród młodszych dzieci. I miejsce w konkursie zajęli uczniowie Kinga Jazowska i Rafał Mazur, II miejsce Marek Dybała, III miejsce Damian Goebel. Wyróżnieni zostali: Mateusz Jankowski, Igor Garbas  i Aleksander Koszelnik.   opr. Agnieszka Malinowska

Jasełka w maciejkowickim kościele 

 Dnia 22 grudnia 2017r. w kościele parafialnym pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz św. Rozalii uczniowie naszej szkoły zaprezentowali Jasełka pt. "Słowo stało się Ciałem". Przedstawienie oparte o teksty Pisma Świętego oraz wzbogacone pięknymi kolędami                   i pastorałkami zostało przygotowane przez p. Anitę Kantorską oraz p. katechetkę Teresę Michalską, a wystąpili w nim prawie wszyscy uczniowie klasy IVa i IVb oraz ośmioro uczniów klasy IIIb. Na wysoki poziom tego wydarzenia miały wpływ liczne próby, zaangażowanie uczniów, wsparcie wielu nauczycieli, piękne stroje przygotowane przez rodziców oraz bogata dekoracja i podniosły nastrój panujący  w kościele. Odbiorcami Jasełek była cała społeczność naszej szkoły, rodzice, parafianie, a także zaproszone przedszkolaki wraz z opiekunami. Wszyscy ze wzruszeniem przyjęli zaprezentowane treści oraz włączyli się do wspólnego kolędowania. Bezpośrednio po Jasełkach każda klasa zaprezentowała wybraną i wcześniej przygotowaną kolędę lub pastorałkę oraz świąteczne życzenia, po których przedstawiciel klasy łamał się opłatkiem z Panią Dyrektor i Księdzem Proboszczem. Na zakończenie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców oraz uczestników trzech konkursów: Konkursu Wiedzy Biblijnej, Konkursu na lampion i Konkursu na Anioła Bożego Narodzenia. Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami wrócili do szkoły na klasowe Wigilie.  opr. Teresa Michalska

Mikołaj w SP 25 w Chorzowie

Mikołaj zawitał w naszej szkole 6 grudnia i jak co roku, odwiedzając każdą klasę w asyście aniołów, przyniósł radość i mikołajkowe słodkie upominki. Uczniowie w tym dniu uczestniczyli w mikołajkowym montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez panią pedagog Mariolę Korus. Przedstawienie przeniosło nas do magicznej krainy Mikołaja i jego pomocników- elfów śmieszka, leniuszka i maleństwa, spełniających świąteczne życzenia dzieci, z utęsknieniem oczekujących na mikołajkowe prezenty.W roli narratora, Mikołaja, aniołów, diabłów, elfów          i chłopca wystąpili uczniowie: Weronika Pietrzyk, Karol Bednarski, Amelia Toporek, Kamila Pryt, Magdalena Górska, Kamil Lubecki, Rafał Kempiński, Robert Wolski, Błażej Raczek, Jakub Mikołajczyk i Jakub Klasik. Z okazji Mikołaja uczniowie naszej szkoły pojechali na film familijny   „ Mikołaj i spółka” do Cinema City w Katowicach. Słodkie upominki oraz bilety do kina ufundowała Rada Osiedla Maciejkowice.  opr. Agnieszka Malinowska

Dyskoteka Andrzejkowa

Uczniowie naszej szkoły z niecierpliwością oczekiwali na dyskotekę andrzejkową, która co roku odbywa się w SP nr 25. W tym roku uczniowie bawili się w rytm popularnych hitów muzycznych, a dzieci z młodszych klas zaprezentowali oryginalne andrzejkowe przebrania. Nie zabrakło ekscytujących wróżb, poczęstunku w klasach, wybornych humorów i świetnej zabawy.            opr. Agnieszka Malinowska                  

 Kolejny sukces naszych uczniów

Z ogromną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza uczennica Karolina Żywiecka zajęła II miejsce w  wojewódzkim konkursie fotograficzny„Pamiętamy…”. Zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Chorzowie konkurs, cieszy się coraz większym uznaniem władz, i w tym roku oprócz Prezydenta Miasta, patronatem objęło go również Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach. Swoje prace Karolina przygotowywała pod opieką pana mgr Roberta Matusiaka. Serdecznie gratulujemy!

Bezpieczne Szkoła Cyfrowa

Szkoła Podstawowa nr 25 w Chorzowie przystąpiła do projekt „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa", nazywany dalej Cyfrowobezpieczni.pl, który jest współfinansowany ze środków budżetu państwa otrzymanych od Ministra Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu ,,Bezpieczna +". Projekt Cyfrowobezpieczni.pl ma na celu zaproponować szkołom systemowe rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe dla wspierania rozwoju uczniów, przy jednoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa i nauczeniu ich zasad mądrego korzystania z Internetu i urządzeń cyfrowych. W ramach projektu - 07 .11.2017r., w ramach Szkolnego Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego odbyło się spotkanie edukatora z klasami 1-4 i warsztaty dla uczniów klasa 5-7. Edukator projektu przeprowadził szkolenie dla Rady Pedagogicznej. Wychowawcy na zebraniach z rodzicami zapoznają rodziców  z projektem „Cyfrowobezpieczni.pl "Bezpieczna Szkoła Cyfrowa" i rozdadzą materiały.

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

9 listopada 2017r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patriotyczne utwory: „ Co to jest Polska” Czesława Janczarskiego, „Polska” Antoniego Słonimskiego, „ Moja mała ojczyzna” Joanny Białobrzeskiej, „ Czym będę? ” W. Bełzy znakomicie zaprzezentowali uczniowie klasy pierwszej. Tekst orginalnej wersji hymnu Józefa Wybickiego „ Mazurka Dąbrowskiego” przedstawili uczniowie klasy szóstej. Podczas uroczystości uczniowie szkoły zostali wyróżnieni oraz otrzymali dyplomy i nagrody za sukcesy edukacyjne oraz osiągnięcia sportowe. Uczniowie brali udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego i Matematyki, szkolnym konkursie „ Jesienna Dynia”, konkursie fotograficznym „ Jesień w mojej okolicy”, Mistrzostwach Sportowych Chorzowa w mini piłce nożnej. Wanda Stawińska uczennica klasy szóstej uzyskała tytuł laureata w konkursie poetyckim, jej trzy utwory zamieszczone bedą w Antologii Poezji Dziecięcej. Recenzentem tomu jest prof. Jerzy Bralczyk. Wanda odbierze nagrodę  w MCK w Zabrzu.  opr. Agnieszka Malinowska 

Dziennikarze z telewizji i radia w SP 25 w Chorzowie

Dziennikarze z Super Stacji - kanału „ Cyfrowego Polsatu” (ogólnopolska stacja z Warszawy) oraz z gazety „ Fakt”, radia M, radia Fest, Tok FM i RMF FM w dniach 13.10, 16.10, 17.10, 18.10    i 19.10 odwiedzili SP 25 w związku z akcją rozdawania Ślabikorza przez Miasto Chorzów. Urząd Miasta Chorzowa sponsoruje powyższą akcję w związku z edukacją regionalną prowadzoną w naszej szkole, w klasach I- VII już od kilkunastu lat.Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali utwory w gwarze śląskiej. opr. Agnieszka Malinowska

Uroczystość z okazji święta Edukacji Narodowej

13 października 2017 r. uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej.  Z tej okazji uczniowie z klas V, VI i VII pod opieką pań Katarzyny Zawady, Marty Androsiuk i Izabeli Nowak przygotowali montaż słowno- muzyczny, którego tematem przewodnim była praca nauczyciela, na co dzień ciężka, dająca jednak sporo satysfakcji i pomimo wszelkich trudności dostarczająca wielu szczęśliwych chwil w życiu.W ramach akcji samorządu szkolnego uczniowie przyznali „ order uśmiechu” nauczycielkom: Monice Toporek, Sarze Wojtynie - Kozieł i Agnieszce Malinowskiej. Wyróżnieni nauczyciele ślubowali przed całą społecznością szkolną, iż będą pogodni i radość dzieciom zawsze przynosić będą. Najważniejszą częścią uroczystości było wystąpienie pani dyrektor Bożeny Ligockiej i wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom i pracownikom obsługi, którzy w roku szkolnym 2016/2017 włożyli szczególny trud w rozwój edukacji i sprawne funkcjonowanie szkoły. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele: Marta Androsiuk, Izabela Nowak, Anna Mozdyniewicz, Mariola Korus, Katarzyna Zawada i Iwona Chrobot i pracownicy obsługi: pani Anna Wysokińska, Antoni Mikołajczyk, Ewa Koźlik, Jolanta Nokielska  i Aneta Niemiec. Rodzice uczniów wskazali do Nagrody Dyrektora Szkoły panią Monikę Toporek.Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom za codzienną pracę           i złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości organizatorzy szkolnego konkursu na projekt znaczka rajdowego, przyznali nagrody laureatowi konkursu Dawidowi Wysokińskiemu  i pozostałym wyróżnionym uczniom.     opr. Agnieszka Malinowska

 Pasowanie  na ucznia

25 września 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym niecodziennym spotkaniu wzięli udział rodzice, dziadkowie i oczywiście bohaterowie tego dnia, czyli pierwszoklasiści. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani dyrektor Bożeny Ligockiej, która serdecznie powitała zgromadzonych gości i skierowała kilka ciepłych słów do najmłodszych uczniów. Następnie dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny - piosenki, rymowanki, wierszyki przygotowane wcześniej wraz z wychowawcą p. Justyną Fiołką, budząc wielki aplauz i radość dorosłych. W przygotowaniu tego wystąpienia pierwszaki były wspierane przez uczniów klasy drugiej, którzy również wzięli udział w przedstawieniu.  Po występach nadszedł czas na uroczysty moment ślubowania i pasowania. Pani dyrektor oficjalnie przyjęła do grona uczniów pierwszoklasistów pasując ich wielkim kluczem. Na pamiątkę tego święta, każdy uczeń otrzymał Dyplom Pasowania na Ucznia. Po oficjalnych uroczystościach rodzice zaprosili uczniów na stołówkę, gdzie przygotowali dla nich pyszny poczęstunek. Życzymy pierwszoklasistom samych sukcesów w naszej szkole!!!                                    opr. Anna Mozdyniewicz 

IV Rajd Górski na Równicę

 28 września 2017r. uczniowie SP nr 25 wraz z nauczycielami i opiekunami udali się na jednodniowy rajd górski, organizowany już po raz czwarty. Celem tegorocznego rajdu było zdobycie bardzo popularnego szczytu górskiego - Równicy, położonego 885 m n.p.m. w Beskidzie Śląskim między dolinami Wisły i Brennicy.
Rajd rozpoczęliśmy w Ustroniu Polanie, kierując się czerwonym szlakiem przez „wiszący most” nad rzeką Wisłą, stanowiący dodatkową niecodzienną atrakcję dla uczniów. Następnie podziwiając malownicze widoki pasm górskich i Czantorii Wielkiej ruszyliśmy asfaltową drogą w stronę Ustronia Jaszowca. Czerwony szlak prowadził głównie przez las, przecinając co jakiś czas wijącą się serpentynami drogę asfaltową. Leśna ścieżka początkowo nie była stroma                      i wędrówka nie była męcząca, poźniej jednak pojawiały się strome, kamieniste odcinki, przez co nasze podejście na szczyt stało się trudniejsze, ale nawet nasi najmłodsi uczestnicy rajdu nie skarżyli się na zmęczenie, dzielnie pokonując kolejne metry drogi wiodącej na Równicę. Droga na szczyt zajęła nam około 1,5 godziny. Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do schroniska na Równicy, gdzie czekał na nas ciepły posiłek: kiełbaska z chlebem i gorąca herbata. Nie zabrakło również czasu na pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników rajdu oraz zakup pamiątek. Rajd górski poprzedził apel w szkole, podczas którego pani dyrektor szkoły Bożena Ligocka zwrociła uwagę uczniów na zasady bezpieczeństwa obowiązujące w górach oraz przedstawiła zwycięzcę szkolnego konkursu na projekt znaczka rajdowego. Zwycięzcą okazał się Dawid Wysokiński, uczeń klasy IV b, a zaprojektowany przez niego znaczek rajdowy otrzymał każdy uczestnik wycieczki. IV rajd górski dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń, pogoda dopisała,          a piękne, malownicze widoki szczytów górskich w jesiennej odsłonie na długo pozostaną w naszej pamięci.
opr. Agnieszka Malinowska 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 4 września 2017 roku odbyło się w naszej Szkole uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018, które poprzedziła Msza Święta w maciejkowickim kościele. Z błogosławieństwem Bożym uczniowie wraz z rodzicami, wychowawcami i nauczycielami wrócili do Szkoły, gdzie uczestniczyli w uroczystej akademii inauguracji roku szkolnego 2017/2018 przygotowanej przez Panie nauczycielki mgr Renatę Pisarek i mgr Monikę Toporek wraz z uczniami klas III a i III b. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego Pani Dyrektor Szkoły mgr Bożena Ligocka powitała wszystkich bardzo serdecznie, w szczególności uśmiechniętych uczniów klasy pierwszej, trzymających z dumą okazałe, pełne słodyczy tyty. Pani Dyrektor wspomniała także o zmianach w systemie edukacji, które wynikają z nowej podstawy programowej obowiązującej w klasie I, IV i VII oraz dzienniku elektronicznym Librus, który od roku szkolnego 2017/2018 będzie wprowadzony w SP nr 25. Przedstawione zostały poszczególne klasy wraz z wychowawcami: - klasa I wychowawczyni mgr Justyna Fiołka - klasa II wychowawczyni mgr Anna Mozdyniewicz - klasa III a wychowawczyni mgr Renata Pisarek - klasa III b wychowawczyni mgr Monika Toporek - klasa IV a wychowawczyni Sara Wojtyna - Kozieł - klasa IV b wychowawczyni Anita Kantorska - klasa V wychowawczyni mgr Marta Androsiuk - klasa VI wychowawczyni mgr Izabela Nowak - klasa VII wychowawczyni mgr Teresa Michalska Po oficjalnej części uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie zapoznali się z przyszłymi prawami i obowiązkami oraz planem lekcji; po czym w dobrych, jeszcze wakacyjnych nastrojach wszyscy udali się do domów. 
opr. Agnieszka Malinowska 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017 

23 czerwca 2017r. w Szkole Podstawowej nr 25 w Chorzowie uroczyście obchodziliśmy zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Uroczystość zainaugurowała Msza Święta w maciejkowickim kościele, podczas której ksiądz proboszcz podziękował wszystkim uczniom       i ich rodzicom, nauczycielom, Pani Dyrektor i pracownikom SP nr 25 za wspólnie spędzony rok szkolny i udzielił błogosławieństwa Bożego na okres wakacji. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 przygotowali uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią panią Martą Androsiuk. Tematem przewodnim montażu słowno- muzycznego były wakacyjne podróże i przygody, które są nieodłącznym elementem wakacji. Pani Dyrektor szkoły Bożena Ligocka wraz z wychowawczyniami poszczególnych klas przedstawiła uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Najlepszymi uczennicami SP 25 zostały: Natalia Sokolik z klasy V i Anna Basiak z klasy VI. Rada Rodziców szkoły doceniając osiągnięcia uczennic w nauce przyznała im nagrody, uroczyście wręczone podczas akademii. Uczennice uzyskały średnią ocen 5,73 i zachowanie wzorowe. Po oficjalnej i artystycznej części uroczystości oraz życzeniach udanych            i bezpiecznych wakacji, skierowanych do dzieci przez Panią Dyrektor, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymali długo wyczekiwane świadectwa, promujące do następnej klasy. 
opr. Agnieszka Malinowska 

Miejski konkurs „ Piękno Symetrii”

Uczennica SP nr 25 Inga Wojciechowska zajęła I miejsce w matematyczno- fotograficznym konkursie miejskim „ Piękno Symetrii”, a Natalia Sokolik III. Uczennice otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, sprzyjające rozwijaniu talentu fotograficznego. Organizatorem konkursu było Gimnazjum nr 5 w Chorzowie. Celami konkursu było: rozwijanie wśród uczniów zainteresowań i uzdolnień w dziedzinie fotografii         i matematyki, kształtowanie wyobraźni geometrycznej, poszukiwanie w otoczeniu matematycznego ładu oraz popularyzacja fotografii wśród uczniów jako formy wypowiedzi. Z naszej szkoły w konkursie, oczywiście oprócz laureatek, wzięli udział uczniowie: Mateusz                 i Jessica Ptak, Karolina Żywiecka, Olaf Majewski, Wanessa Łopacka. Do III edycji konkursu uczniów przygotowała pani Agnieszka Malinowska. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, tym bardziej, że prace zostały wyłonione spośród 73 nadesłanych fotografii konkursowych. 
opr. Agnieszka Malinowska