Tydzień Patrona Szkoły

Tydzień Patrona Szkoły, jak co roku obchodziliśmy uroczyście. Uczniowie klasy VI wystąpili w akademii poświęconej sylwetce Profesora Stanisława Hadyny, nie zabrakło sentymentalnych reminiscencji żony Profesora, która wspominając młodość, czasy II wojny światowej, początki działalności Zespołu Pieśni i Tańca „ Śląsk”, którego założycielem był Stanisław Hadyna, przeniosła nas w odległe, ale jakże ciekawe czasy, pełne twórczej pasji i poświęcenia. Stanisław Hadyna, patron naszej szkoły, całe swoje życie tworzył, komponował, pozostawiając po sobie niezliczony dorobek muzyczny i literacki. Uczniowie zaprezentowali także niecodzienny pokaz mody - pokaz strojów śląskich do utworów „ Dziubka daj”, „ Szła dzieweczka” i „ Karolinka”. Pokaz wywołał radosny aplauz wśród zgromadzonych dzieci. Podczas Tygodnia Patrona uczniowie naszej szkoły wykonali prace konkursowe, dotyczące stroju śląskiego, istotne było nie tylko wykonanie pracy dowolną techniką, ale także właściwe podpisanie elementów tych strojów. Najładniejsze prace zostały docenione przez jury konkursowe i wyróżnione podczas uroczystej akademii. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. I miejsce w klasach młodszych I- III zajęła Alicja Juzyszyn, II miejsce Szymon Mozdyniewicz, a III: Julia Lyska, Maja Poraj i Iga Kremińska. W klasach IV - VIII Aleksandra Mozdyniewicz zajęła I miejsce, II i III miejsca Oliwia Kuczera i Marek Dryja. Uroczystość Tygodnia Patrona przygotowały panie nauczycielki Teresa Białowąs i Agnieszka Malinowska.

opr. Agnieszka Malinowska